Aby mieszkańcy powiatu czuli się bezpiecznie

  • 18.05.2018, 17:37 (aktualizacja 18.05.2018, 17:46)
  • Inf. prasowa KPP w Braniewie
Aby mieszkańcy powiatu czuli się bezpiecznie © KPP w Braniewie Braniewo. Kom. Tadeusz Telenga został powołany na stanowisko komendanta powiatowego Policji w Braniewie
Komendant wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek powołał na stanowisko komendanta powiatowego Policji w Braniewie kom. Tadeusza Telengę. W tym szczególnym wydarzeniu uczestniczyli policjanci, pracownicy cywilni oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Uroczysta zbiórka odbyła się w sali odpraw KPP w Braniewie. W swoim wystąpieniu nowy komendant podkreślał, że objęcie stanowiska jest dla niego nie tylko wielkim zaszczytem,ale i obowiązkiem wobec mieszkańców powiatu. Kom.Telenga zaznaczył, że mają oni prawo czuć się bezpiecznie i zrobi wszystko, by im to zapewnić.

Komendant podkreślał również znaczącą rolę samorządów, we wspólnych działaniach na rzecz lokalnych społeczności.

Na koniec skierował swoje podziękowania w kierunku współpracowników – policjantów oraz pracowników cywilnych.

Kom. Tadeusz Telenga ma 43 lata, jest żonaty, ma troje dzieci. Służbę w Policji rozpoczął 15 lat temu. Od początku związany był z Wydziałem Kryminalnym KPP w Braniewie. W 2013 r. objął stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału Kryminalnego. Od 18 lipca 2017 r. pełnił obowiązki I zastępcy komendanta powiatowego Policji w Braniewie, a w listopadzie minionego roku zostały mu powierzone obowiązki na stanowisku komendanta powiatowego Policji w Braniewie.
Z dniem 17 maja 2018 r. kom.Telenga został powołany na stanowisko komendanta powiatowego Policji w Braniewie.
Nowy szef braniewskiej jednostki w 2015 r. został odznaczony Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”. Kom. Telenga jest także honorowym dawcą krwi. Za swoje zasługi w zakresie pożarnictwa otrzymał również brązowy medal od strażaków.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Braniewianin nowym komendantem Policji

 

Inf. prasowa KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe