Braniewianin nowym komendantem Policji

  • 14.11.2017, 18:00
  • Wojciech Andrearczyk
Braniewianin nowym komendantem Policji KPP w Braniewie
Kom. Tadeusz Telenga został pełniącym obowiązki komendanta powiatowego Policji w Braniewie.

Decyzją insp. Tomasza Klimka, komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie, kom. Telenga zastąpił na tym stanowisku nadkom. Krzysztofa Pytlarczyka, dotychczasowego p.o. komendanta powiatowego Policji w Braniewie.

— Komendant wojewódzki Policji podejmuje indywidualnie decyzje o ruchach kadrowych, zawsze zostawia sobie możliwość dokonania zmian — mówi podkom. Krzysztof Wasyńczuk, rzecznik prasowy KWP w Olsztynie. — Dotyczą one różnych jednostek Policji w całym województwie, także w Braniewie.

To już kolejna zmiana na kierowniczym stanowisku w braniewskiej jednostce policji. 23 czerwca 2017 r. dotychczasowy komendant – podinsp. Edward Szydłowski – został pełniącym obowiązki I zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Jego miejsce (jako p.o.) zajął nadkom. Krzysztof Pytlarczyk (PRZECZYTAJ: Z Braniewa do Olsztyna. Policyjny awans komendanta).

18 lipca 2017 r. – podczas Święta Policji – poinformowano, że na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego Policji w Braniewie powołano kom. Tadeusza Telengę (PRZECZYTAJ: Święto Policji. Poznaliśmy zastępcę komendanta).

Dzisiaj (14 listopada) dotychczasowy komendant i zastępca zamienili się rolami.

— Większych zmian nie będzie, nie przewiduję rewolucji — zaznacza kom. Tadeusz Telenga, p.o. komendanta powiatowego Policji w Braniewie. — Będę zmierzał do tego, aby braniewska jednostka miała jak najlepsze wyniki. Znam ją „od podszewki”, służę w Braniewie od samego początku, od 14 lat. Planuję realizować stawiane przed nami zadania jak najlepiej.

 

Kom. Tadeusz Telenga
Służy w braniewskiej Policji od marca 2004 r., od początku w Wydziale Kryminalnym. Do lipca tego roku był zastępcą naczelnika, od lipca 2017 r. pełnił obowiązki zastępcy komendanta powiatowego Policji w Braniewie. W 2013 r. zakończył zdanym egzaminem kurs oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, ukończył również studia podyplomowe w Szczytnie (zarządzanie jednostką w administracji publicznej).

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Johanka70
Johanka70 19.05.2018, 19:49
Gratuluję:)
Mieszkaniec Rogit
Mieszkaniec Rogit 20.11.2017, 10:43
Gratulacje, panie Tadeuszu! Rogity dumne! :)

Pozostałe