Uroczysta zmiana dowódcy w brygadzie

  • 20.04.2018, 18:18
  • Marta Hajkowicz / 9BBKPanc.
Uroczysta zmiana dowódcy w brygadzie © 9BBKPanc.
Płk Jacek Ostrowski pożegnał się ze sztandarem jednostki, który przekazał swojemu następcy płk. Dariuszowi Kosowskiemu. Uroczystość przekazania i objęcia obowiązków dowódcy odbyła się w 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej.

Ceremonia odbyła się w obecności dowódcy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Marka Sokołowskiego, który reprezentował na uroczystości Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

— Z brygadą żegna się porządny dowódca — mówił o zdającym obowiązki płk. Jacku Ostrowskim gen. Sokołowski. — Zaś płk Dariusz Kosowski to oficer rzeczowy i odpowiedzialny. Ze spokojem przyjmuję fakt przyjęcia przez niego dowodzenia 9 brygadą.

Głównym punktem uroczystości była ceremonia przekazania obowiązków dowódcy brygady. Na placu apelowym, w obecności żołnierzy, pracowników Resortu Obrony Narodowej oraz zaproszonych gości, płk Jacek Ostrowski pożegnał się ze sztandarem, który przekazał płk. Dariuszowi Kosowskiemu. Nowy dowódca otrzymał od odchodzącego proporzec rozpoznawczy i odznakę honorową brygady.

— Dowodzenie brygadą było dla mnie nie tylko ogromnym zaszczytem, ale także dużym wyzwaniem i trudną wymagającą służbą (...) Dowódca nigdy nie działa sam, może odnosić sukcesy wyłącznie dzięki poświęceniu swoich żołnierzy i podwładnych. Dlatego pragnę dziś Wam wszystkim podziękować za wzorowe wypełnianie obowiązków — mówił płk Jacek Ostrowski do zebranych.

— Stanowisko dowódcy brygady jest dla każdego oficera zaszczytem i wyróżnieniem, a dla mnie osobiście, związanego już służbą w brygadzie na innych stanowiskach, wyróżnieniem szczególnym. Wracając do brygady po raz trzeci i tym razem stając na jej czele, jestem niezwykle szczęśliwy i dumny, że mogłem dostąpić tego zaszczytu i mogę znów tu służyć — podkreślał w swoim przemówieniu płk Dariusz Kosowski.

Uroczystość na placu zakończyła defilada pododdziałów 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, w której zaprezentowali się również uczniowie z zaprzyjaźnionych klas mundurowych z Braniewa i Pasłęka. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Wojskowa z Elbląga.

Marta Hajkowicz / 9BBKPanc.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe