Poniedziałek, 16.09.2019

Unihokej. Zasłużone złoto dla KS Dragons Płoskinia

  • 19.04.2018, 14:14
  • Marek Rarok, trener Dragons Płoskinia
Unihokej. Zasłużone złoto dla KS Dragons Płoskinia © KS Dragons Płoskinia
Zawodnicy KS Dragons Płoskinia wystartowali w turnieju Tempish Floorball Cup 2018 w Katowicach. Turniej ten ma swoje odpowiedniki w Czechach i na Słowacji.

Tempish Floorbal Cup to pierwsza odsłona tego turnieju w Polsce. Zorganizowany był w ramach programu Tempish „The Way To Floorball”, mającego na celu popularyzację unihokeja w Polsce, przybliżenie go szerszej grupie odbiorców. Turniej organizowany był po raz pierwszy w Katowicach, przez stowarzyszenie UKS Gladiator Katowice, Miasto Katowice, Stowarzyszenie Ellgoth oraz Tempish Polska. Gościem specjalnym na turnieju Tempish Floorball Cup 2018 była zawodniczka drużyny SC Tempish VITKOVICE (Czechy) – Justyna Krzywak. Drużyny zgłoszone do turnieju zostały rozstawione w dwóch grupach. Czas gry wynosił 2 x 12 min.

W grupie A zagrały UKS Kokociniec 67 Katowice, KS LUCE Bielsko Biała, SP 36 Tychy, UKS Nowa Łódź. KS Dragons Płoskinia trafiła do grupy B wraz z UKS Kołaczkowo, PUKS Trzebinia i Smoki Kraków.

W pierwszym meczu grupowym Dragonsi stanęli naprzeciw silnemu zespołowi z Kołaczkowa. Smoki z Płoskini szybko objęły prowadzenie i po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 3:0, w drugiej połowie chłopcy dorzucili jeszcze dwie bramki, jednak stracili również dwie. Końcowy wynik spotkania to 5:2.
W drugim spotkaniu w grupie Płoskinia zmierzyła się ze Smokami z Krakowa. I w tym meczu Smoki z Płoskini okazały się lepsze od Smoków z Krakowa wygrywając 8:1.
Ostatni mecz grupowy przyniósł również zwycięstwo dla drużyny z Płoskini. KS Dragons Płoskinia zmierzyli się z PUKS Trzebinia. Wynik – 7:0.

Dragonsi z kompletem zwycięstw w grupie znaleźli się w półfinałach, gdzie czekał już na nich rywal UKS Nowa Łódź. Był to mecz bardzo zacięty i pełen brutalnej gry ze strony łodzian, brak umiejętności technicznych i taktycznych zespół próbował nadrobić metodami siłowymi. Kończyło się to faulami i karami. Zespół z Płoskini jest zbyt doświadczoną drużyną by dać się wciągnąć w brzydką i siłową grę, konsekwentnie wykonywał plan taktyczny i punktował rywala kończąc mecz z wynikiem 6:2 na swoją korzyść.
Dzięki temu zwycięstwu Smoki z Płoskini dostały się do finału.

Dobra gra chłopców nie została niezauważona, jeszcze przed meczem finałowym trener wraz z zawodnikami oraz kibicami z Płoskini zostali poproszeni o wywiad do lokalnych mediów.

W finale KS Dragons Płoskinia ponownie spotkał się z UKS Kołaczkowo. Mecz toczył się w pełni pod dyktando Smoków, chłopcy z Kołaczkowa byli momentami bezradni wobec dobrej formy zawodników z Płoskini, mecz zakończył się wynikiem 6:2 dla Dragonsów.
Tym samym KS Dragons został mistrzem pierwszej edycji Turnieju Tempish Floorball Cup 2018, ponadto Piotr Hrybek został najlepszym atakującym a Maciej Greń najlepszym bramkarzem w turnieju. Wyróżniony został również Wojciech Rycko jako najlepiej asystujący.

Trener wraz z zawodnikami dziękuje wszystkim rodzicom, przyjaciołom oraz sponsorom KS Dragons Płoskini za wsparcie, dzięki któremu dzieci z klubu mogą przeżywać takie wspaniałe chwile. Dodajmy również, iż chociaż zostali mistrzem to są największymi przegranymi wśród wygranych, mianowicie sponsor turnieju ufundował nagrodę dla zwycięzców w postaci biletów na Super Finał Ligi Czeskiej w Ostrawie, który odbędzie się 21 kwietnia, drużyna z drugiego miejsca otrzymała voucher wysokości 1 tys. złotych na sprzęt do unihokeja od firmy Tempish, zaś za 3. miejsce był voucher na sumę 900 złotych. Z uwagi na koszt dojazdu KS Dragons nie jest w stanie zrealizować nagrody, niemniej jednak jesteśmy dumni z postawy zawodników, że grali o zwycięstwo.

Turniej w Katowicach to jednak nie koniec emocji sportowych w klubie. Przed zawodnikami jeszcze wiele bardzo ważnych rozgrywek, takich jak finał Mistrzostw Polski chłopców w Gdyni, Ogólnopolskie Mistrzostwa dzieci w Łochowie, gdzie po raz pierwszy zagrają najmłodsze Smoki w wieku 6-9 lat. Wielkim wydarzeniem będzie możliwość zaprezentowania się za granicą. Na początku czerwca drużyny chłopców i dziewcząt wezmą udział w Międzynarodowym Turnieju „Ostrava Cup 2018” w Czechach.

 

Skład
KS Dragons Płoskinia: Maciej Greń, Łukasz Maziuk, Patryk Kozikowski, Piotr Hrybek, Wojciech Rycko, Olgierd Lisowski, Miłosz Gorzkowski, Hubert Buczyński, Mateusz Kalinowski, Szymon Lewandowski, Wojciech Hołodiuk, Kacper Fedczak. Trener: Marek Rarok.

Marek Rarok, trener Dragons Płoskinia

Zdjęcia (26)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
A
A 24.04.2018, 15:01
Aż serce boli. Tak się dzieci napracowaly.

Pozostałe