Czwartek, 18.04.2019

Zrobiło się ciepło, więc płoną trawy

  • 9.04.2018, 16:00
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Zrobiło się ciepło, więc płoną trawy © Archiwum KP PSP w Braniewie Powiat braniewski. Pożary traw niepotrzebnie angażują strażaków, którzy w tym momencie mogą być potrzebni w innym miejscu
Sprzyjająca od kilku dni pogoda sprawiła, że strażacy z powiatu braniewskiego odnotowują wzrost ilości pożarów traw i pozostałości roślinnych.

Powstałe pożary to efekt celowego podpalania suchej trawy zarówno na polach, nieużytkach rolnych oraz poboczach dróg.

Zmienny wiatr w połączeniu z dużymi ilościami nagromadzonego materiału palnego niejednokrotnie wymaga skierowania do działań gaśniczych znacznych ilości zasobów ratowniczych. Pożary bardzo często stanowią zagrożenie dla upraw leśnych oraz gospodarstw rolnych. Warto pamiętać, że strażacy którzy skierowani są do gaszenia pożarów traw, nie dojadą na czas w miejsce gdzie faktycznie są bardziej potrzebni lub zagrożone może być życie ludzie.

W działaniach gaśniczych wykorzystywany jest potencjał ratowniczy zarówno Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie jak również strażaków-ochotników z terenu powiatu braniewskiego oraz strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej.

 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (10)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe