Czwartek, 18.04.2019

Najlepsi sportowcy powiatu ze stypendiami

  • 30.03.2018, 18:30
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Najlepsi sportowcy powiatu ze stypendiami © Archiwum Starostwa Powiatowego w Braniewie Braniewo. Po uroczystym wręczeniu nagród zawodnicy, ich rodzice i trenerzy uczestniczyli w spotkaniu ze starostą Leszkiem Dziągiem i wicestarostą Arturem Mieczańcem
Młodzi sportowcy otrzymali stypendia sportowe Powiatu Braniewskiego. Wręczono także nagrodę instruktorowi i zawodnikowi.

Stypendia sportowe są przyznawane tym zawodnikom, którzy są mieszkańcami powiatu braniewskiego i osiągają wysokie wyniki w swoich dyscyplinach – na arenie krajowej i międzynarodowej. Ich wysokość waha się od 330 do 350 złotych miesięcznie.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu wręczono stypendia dziewięciorgu zawodnikom. Dominowało judo i redukcyjne modele pływające. Stypendium trafiło również do zawodniczki unihokeja.

Oprócz stypendiów starosta braniewski Leszek Dziąg i przewodniczący Rady Powiatu Braniewskiego Leszek Kłębucki wręczyli dwie nagrody (w wysokości 2 tys. złotych). Otrzymali je siatkarz Karol Redyk (na co dzień grający w I-ligowym zespole AGH Kraków) i Miron Rapita (wieloletni nauczyciel i instruktor modelarstwa, który otrzymał nagrodę za osiągnięcie wysokich wyników sportowych przez podopiecznych).

— Miło mi, że już po raz kolejny mogę wręczyć stypendia oraz nagrody zawodnikom i trenerom za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Serdecznie gratuluję wytrwałości w osiąganiu wyżyn sportowych. Gratuluję również rodzicom, bez wsparcia których ci młodzi ludzie nie osiągnęliby tego wszystkiego, co do tej pory uzyskali. Życzę dalszych sukcesów.

 

 

Osiągnięcia stypendystów

Alicja Dudek, judo. Zawodniczka zajęła V miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Poznaniu oraz V miejsce w Pucharze Polski Seniorek i Seniorów w Mysiadle k/Warszawy.

Michał Dudek, judo. Zawodnik zdobył I miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzieży w Kątach Wrocławskich, III miejsce w Pucharze Polski Seniorek i Seniorów w Luboniu k/Poznania, V miejsce w Pucharze Polski Seniorek i Seniorów w Mysiadle k/Warszawy i również V miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów w Opolu.

Wiktor Kumidor, judo. Zajął III miejsce podczas XVI Międzynarodowego Turnieju International Judo Baltic Cup
w Gdyni.

Katarzyna Madajewska, judo. Zdobyła I miejsce na XVI Międzynarodowym Turnieju International Judo Baltic Cup w Gdyni, III miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Judo w Opolu i IV miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Polski Województw w Warszawie.

Adrian Nowakowski, redukcyjne modele pływające. Zawodnik zdobył III miejsce podczas Mistrzostw Świata Redukcyjnych Modeli Pływających w Ornecie, II miejsce na 64 Mistrzostwach Polski Pływających Modeli Redukcyjnych w Ornecie, III miejsce na 23 Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w Rudzie Śląskiej i I miejsce w 17 Warmińsko-Mazurskich Mistrzostwach Pływających Modeli Redukcyjnych w Ełku.

Mateusz Nowakowski, redukcyjne modele pływające. Zdobył III miejsce na Mistrzostwach Świata Redukcyjnych Modeli Pływających w Ornecie, I miejsce na 64 Mistrzostwach Polski Pływających Modeli Redukcyjnych w Ornecie, I miejsce na 23 Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w Rudzie Śląskiej, I miejsce na 17 Warmińsko-Mazurskich Mistrzostwach Pływających Modeli Redukcyjnych w Ełku i I miejsce podczas 16 Międzynarodowych Zawodów klas NSS o Puchar Langenakera i Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.

Kacper Ochab, redukcyjne modele pływające. Zawodnik zajął II miejsce na 64 Mistrzostwach Polski Pływających Modeli Redukcyjnych w Ornecie, IV miejsce na 23 Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w Rudzie Śląskiej, IV miejsce na 17 Warmińsko-Mazurskich Mistrzostwach Pływających Modeli Redukcyjnych
w Ełku i III miejsce podczas 16 Międzynarodowych Zawodów klas NSS o Puchar Langenakera i Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.

Maciej Gronczewski, redukcyjne modele pływające. Zawodnik zdobył I miejsce na Mistrzostwach Świata Redukcyjnych Modeli Pływających w Ornecie, II miejsce na 64 Mistrzostwach Polski Pływających Modeli Redukcyjnych w Ornecie, I miejsce na 23 Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w Rudzie Śląskiej, I miejsce na 17 Warmińsko-Mazurskich Mistrzostwach Pływających Modeli Redukcyjnych w Ełku oraz II miejsce na 16 Międzynarodowych Zawodach klas NSS o Puchar Langenakera i Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.

Wiktoria Targońska, unihokej. Zdobywczyni I miejsca na Mistrzostwach Polski w Unihokeju w Nowym Targu.

 

Kto może dostać stypendium?
Aby otrzymać stypendium sportowe należy m.in. osiągać wysokie wyniki w sporcie. Należy też złożyć wniosek o przyznanie stypendium. Kwestie te szczegółowo reguluje Uchwała Rady Powiatu Braniewskiego w sprawie zasad i trybu przyznawania i pozbawiania oraz wysokości stypendiów sportowych Powiatu Braniewskiego dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (27)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe