Braniewianie w morderczym ultramaratonie komandosa

  • 22.03.2018, 20:53
  • Inf. nadesłana
Braniewianie w morderczym ultramaratonie komandosa © pasjabiegania.pl Mariusz Sobierski zajął 30. miejsce z wynikiem 12:57:38 (zawodnik ten ukończył ten ultramaraton po raz drugi). Łukasz Madajewski (debiutujący w tych zawodach) znalazł się w połowie stawki, zajmując 102. miejsce, z wynikiem 16:33:35
100 kilometrów – taki biegowy dystans pokonali Mariusz Sobierski i Łukasz Madajewski, żołnierze 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.

Ultramaraton Setka Komandosa odbył się w Lublińcu, jego organizatorem była Jednostka Wojskowa Komandosów oraz Wojskowy Klub Biegacza Lubliniec.

Zawodnicy wystartowali o godz. 22:00, z miejscowości Kokotek pod Lublińcem. Każdy był w pełnym umundurowaniu i z ważącym minimum 10 kilogramów plecakiem.

Limit czasowy na ukończenie biegu wynosił 20 godzin. W tej edycji największą niespodzianką, a zarazem zaskoczeniem była pogoda. Temperatura w nocy wynosiła do -12 stopni, śnieg był do kostek co utrudniało jeszcze bardziej ukończenie trasy.

Mariusz Sobierski oraz Łukasz Madajewski podjęli jednak wyzwanie, aby wystartować i ukończyć bieg.

Najlepszy zawodnik – Artur Pelo z 7. Brygady Obrony Wybrzeża Słupsk – ukończył trasę w czasie 8 godzin 55 minut i 24 sek.
Tym samym ustanowił nowy rekord trasy.

Braniewianie również spisali się wyśmienicie. Mariusz Sobierski zajął 30. miejsce z wynikiem 12:57:38 (zawodnik ten ukończył ten ultramaraton po raz drugi).
Łukasz Madajewski (debiutujący w tych zawodach) znalazł się w połowie stawki, zajmując 102. miejsce, z wynikiem 16:33:35.

Ogólnie w zawodach uczestniczyły 222 osoby, dopuszczono do startu 202, bieg ukończyło 167 zawodników. 35 biegaczy musiało zejść z trasy, m.in. z powodu kontuzji i trudnych warunków atmosferycznych.

 

Inf. nadesłana

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe