Konferencje, wystawy i czwartkowe spotkania

  • 21.02.2018, 19:00
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Konferencje, wystawy i czwartkowe spotkania © Archiwum Starostwa Powiatowego w Braniewie Przed nami ciekawe przedsięwzięcia, dzięki którym poznamy jeszcze lepiej dzieje Ziemi Braniewskiej
Towarzystwo Miłośników Braniewa otrzyma z budżetu powiatu 60 tys. złotych na przedsięwzięcie pod nazwą „Historyczno-kulturowe oblicza Regionu Braniewskiego”.

Jest to zadanie całoroczne. Paleta działań realizowanych w ramach zadania jest bardzo bogata i różnorodna: konferencje, prelekcje, wykłady, wystawy muzealne, cykliczne czwartkowe spotkania z historią. TMB wyda również publikacje naukowe przybliżające dawną i powojenną historię regionu.

W imieniu Zarządu Powiatu Braniewskiego umowę podpisali starosta braniewski Leszek Dziąg i wicestarosta Artur Mieczaniec. TMB reprezentowali Zbigniew Kędziora, prezes TMB i Sabina Dorota Olbryś, wiceprezes.

— Jestem przekonany, że przedsięwzięcia realizowane przez Towarzystwo Miłośników Braniewa pokażą bogactwo historyczne Ziemi Braniewskiej — mówi starosta Leszek Dziąg. — Przyczynią się również do tego, że odwiedzający miasto i powiat turyści lepiej poznają dzieje tego regionu.

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (9)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:Pozostałe