Ucieczka, kłusownik i papierosy z przemytu

  • 12.02.2018, 18:40
  • Por. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Ucieczka, kłusownik i papierosy z przemytu © WMOSG
W miniony weekend funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie ujęli mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej oraz kłusownika, a także mieszkańca Bartoszyc z nielegalnymi papierosami.

9 lutego patrol SG usiłował zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę Opla, dając wyraźne znaki do zatrzymania się. Kierujący autem na widok funkcjonariuszy raptownie przyspieszył i zaczął uciekać.
Funkcjonariusze SG ruszyli za nim. Jak ustalono, uciekinierem jest 43-letni mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie. Mężczyzna usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, do czego się przyznał i odpowie za to przed sądem.

Następnego dnia patrol SG pomógł Straży Leśnej oraz Policji w ujawnieniu kłusownika. Do poszukiwań sprawcy ruszył funkcjonariusz SG z psem tropiącym. Czworonożny przyjaciel o imieniu Jager szybko podjął trop i po około 3 kilometrach doprowadził mundurowych do miejsca zamieszkania mężczyzny. Tam znaleziono ślady krwi oraz pozostałości po zwierzynie leśnej. Teraz mieszkaniec gminy Braniewo odpowie przed sądem za kłusownictwo.

W niedzielę (11 lutego) funkcjonariusze z Placówki SG w Braniewie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW. W samochodzie mieszkańca Bartoszyc znaleziono niemal 200 paczek papierosów pochodzących z przemytu. 46-latek papierosy ukrył także pod swoim ubraniem. Ponadto patrol SG przeszukał posesję należącą do mężczyzny, gdzie znaleziono ponad 800 paczek papierosów bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Towar o wartości prawie 14 tys. złotych został zabezpieczony przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Braniewie, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

 

Por. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe