Jak zwiększyć sprzedaż poprzez reklamę internetową? Poznaj skuteczne sposoby!

  • 11.02.2018, 13:30 (aktualizacja 11.02.2018, 16:02)
  • artykuł partnera
Jak zwiększyć sprzedaż poprzez reklamę internetową? Poznaj skuteczne sposoby!
Internet stał się sporą szansą dla przedsiębiorców na pozyskanie nowych klientów. Wchodząc w ten nowoczesny kanał dystrybucji towarów i usług mają możliwość dotarcia do konsumentów z całej Polski. Samo stworzenie strony internetowej to jednak zbyt mało, by odnieść internetowy sukces.

Przyciągnięcie internautów na witrynę wymaga realizacji skutecznej kampanii promocyjnej w wirtualnej rzeczywistości. Na jakie działania warto postawić?

Pozycjonuj stronę i dotrzyj na szczyt wyników wyszukiwania
Pozycjonowanie stron www to niezwykle skuteczna usługa. Przedsiębiorcy decydujący się na nią mogą skutecznie zwiększyć sprzedaż za pośrednictwem witryny firmowej. Proces pozycjonowania jest długotrwały i obejmuje szereg działań mających na celu wypromowanie strony w wynikach wyszukiwania pod wartościowymi słowami kluczowymi. Osiągnięcie wysokich pozycji w wyszukiwarce daje gwarancję przyciągnięcia użytkowników zainteresowanych konkretnymi  towarami lub usługami. Należy jednak podkreślić, że przedsiębiorcy efektów pozycjonowania nie dostrzegają natychmiast. Na wymierne rezultaty czasami trzeba poczekać nawet kilka miesięcy, jednak efekty są stosunkowo trwałe. Wypracowane pozycje w wynikach wyszukiwania zazwyczaj utrzymują się dłuższy czas. Wysokie pozycje wpływają też pozytywnie na odbiór marki budując zaufanie do niej. Powierzając stronę doświadczonej agencji mamy pewność, że nad naszą stronę będzie pracować sztab specjalistów m. in. specjalista SEO, copywriter czy webmaster. Dostarczając wysokiej jakości unikatowe treści, dostosowując kod i pozyskując wartościowe linki zewnętrzne nasza strona zyska na tle konkurencji. Pamiętajmy, że plasując się nad innymi firmami będziemy postrzegani za lidera w branży. Pozycjonowanie stron www to skuteczny sposób na promocję i budowę wizerunku każdej firmy.

Linki sponsorowane gwarancją ekspresowego ruchu
Innym skutecznym sposobem na zwiększenie sprzedaży w internecie jest postawienie na kampanie Google AdWords. Wybierając frazy kluczowe i wpłacając środki pieniężne na konto Google możemy wyświetlać praktycznie natychmiast naszą witrynę ponad wynikami organicznymi. Od razu po uruchomieniu kampanii możemy obserwować wzrost ruchu na stronie internetowej. Dodatkowo poprzez dostęp do panelu administracyjnego przedsiębiorca może na bieżąco wprowadzać zmiany do swoich kampanii, a także monitorować ich efekty. Minusem kampanii AdWords jest koszt. Promując swoją witrynę na konkurencyjne frazy musimy liczyć się z wydatkami. Reklama AdWords działa na zasadzie licytacji, im więcej płacimy tym wyżej w wynikach płatnych nasza reklama się pojawia. Niestety promowanie naszej witryny odbywa się tylko, gdy na naszym koncie Google widnieją środki pieniężne. Kampanie AdWords są świetnym rozwiązaniem, gdy oczekujemy natychmiastowych efektów lub chcemy promować produkt, usługę sezonową. 

artykuł partnera

Podziel się:Pozostałe