5 polecanych akcesoriów meblowych

  • 02.02.2018, 10:05 (aktualizacja 02.02.2018, 11:43)
  • artykuł partnera
5 polecanych akcesoriów meblowych
Gdy urządzamy dom lub mieszkanie, spędzamy dużo czasu nad wyborem mebli i dodatków, jednak mimo to zdarza się, że zapomnimy o detalach, które mogą uzupełnić wystrój, ułatwić użytkowanie mebli i usprawnić wykonywanie codziennych obowiązków.

Oto lista polecanych akcesoriów meblowych.

1. Wkłady do szuflad
Czasem ma się wrażenie, że bałagan pojawia się nie wiadomo kiedy i skąd. Nawet jeśli przestrzegamy porządku, trudno utrzymać go w każdym zakamarku, zwłaszcza w szufladach, do która zdarza się, że „na szybko” chowamy zbędne drobiazgi. Wkłady do szuflad ułatwiają porządkowanie i segregowanie przechowywanych przedmiotów, ponieważ składają z kilku połączonych ze sobą komórek. Na rynku dostępne są różne modele o większej lub mniejszej ilości przegródek, które pomogą utrzymać ład w biurze lub sypialni.

2. Półki lub wkłady do szaf oraz szafek
Podobnie jak w szufladach również w szafie można rozsądnie zagospodarować przestrzeń. Doczepiane półki, koszyki czy też wieszaki pomogą uporządkować bieliznę, buty, torebki lub inne dodatki. Producenci oferują rozmaite rozwiązania w tym zakresie, zarówno takie wymagające bardziej zaawansowanego montażu, jak i takie, które można przytwierdzić samodzielnie.

3. Uchwyty i gałki meblowe
W łatwy sposób można zmienić wygląd szuflad lub szafek – przez przytwierdzenie do nich nowych uchwytów lub gałek. Poza funkcjonalnością i ergonomią tych elementów można zaakcentować ich wygląd i w ten sposób stworzyć niestandardowy dodatek wystroju mieszkania.

4. Nogi i nóżki meblowe
Mogą stanowić podstawę każdego mebla. Mogą go podwyższyć, a wraz z tym zwiększyć komfort jego użytkowania, a do tego stanowić interesujący akcent wystroju. Nogi i nóżki meblowe są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, żeby móc dopasować je do rozmaitych mebli i urządzeń.

5. Funkcjonalne i estetyczne listwy meblowe
Przytwierdzane do krawędzi płyt mogą znacząco odmienić wygląd i funkcjonalność mebla lub innej konstrukcji. Często są również wykorzystywane jako dodatek do displayów (czyli półek eksponujących produkty) lub standów reklamowych. Najnowsze listwy meblowe są dostępne w różnych rozmiarach i różnych wersjach kolorystycznych. Dzięki temu można je dopasować do rozmaitego zastosowania i upodobań estetycznych.

 

artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe