Powiat dla Policji. Na samochód, naprawę i meble

  • 31.01.2018, 10:00
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Powiat dla Policji. Na samochód, naprawę i meble © Starostwo Powiatowe w Braniewie Braniewo. W tym miesiącu do braniewskiej jednostki Policji trafiły nowe radiowozy, których zakup był możliwy dzięki finansowemu wsparciu samorządów
Ponad 28 tys. złotych – taką kwotę Powiat Braniewski przekazał na Fundusz Wsparcia Policji. Pieniądze te trafiły do braniewskiej jednostki Policji.

20 tys. złotych wyniosło dofinansowanie zakupu nowego radiowozu. Samochód już trafił do policjantów. Konieczna była również naprawa już używanego pojazdu, na którą powiatowy samorząd przekazał 4 tys. złotych. Niemal 4,2 tys. złotych przekazano natomiast na zakup mebli, w które wyposażono posterunek w Pieniężnie.

Szefostwo Policji w Braniewie docenia starania samorządów związane z dofinansowaniem braniewskiej jednostki. Podczas tegorocznej odprawy podsumowującej rok 2017 kom. Tadeusz Telenga, komendant powiatowy Policji w Braniewie podziękował za współpracę przedstawicielom lokalnych władz samorządowych. Nadmienił, iż dotychczasowa współpraca pozwoliła zwiększyć bezpieczeństwo na terenie naszego powiatu oraz pozwoliła również na zakup nowych radiowozów, które będą służyły policjantom braniewskiej jednostki.

— Policyjny park samochodowy był w stanie krytycznym — zauważa starosta braniewski Leszek Dziąg. — Dlatego bardzo dobrze się stało, że w końcu nowe radiowozy trafiły do Braniewa i będą służyć tak w mieście, jak i w całym powiecie braniewskim. Nie załatwia to jednak całego problemu, bo potrzeby są bardzo duże. Należy tu wspomnieć między innymi o konieczności dokończenia budowy strzelnicy dla policjantów i o zakupie profesjonalnej łodzi, która będzie patrolowała wody Zalewu Wiślanego.

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (16)

Podziel się:



Pozostałe