Policjanci podsumowali świąteczne dni

  • 28.12.2017, 15:45
  • KPP w Braniewie
Policjanci podsumowali świąteczne dni © KPP w Braniewie
22 policjantów i jeden funkcjonariusz Żandarmerii Wojskowej przez pięć dni prowadzili działania w ramach akcji prewencyjno-kontrolnej „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”.

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie” to zintensyfikowane działania ukierunkowane na  bezpieczeństwo wszystkich uczestników poruszających się po drogach powiatu braniewskiego. Szczególnym zainteresowaniem funkcjonariuszy objęci byli kierujący i piesi, jako grupa stwarzająca największe zagrożenie na drogach, zwłaszcza po spożyciu alkoholu.

Policjanci skontrowali ponad 85 kierujących pojazdami – pod kątem stanu trzeźwości, sprawności technicznej pojazdów oraz tych, którzy przekraczają dozwoloną prędkość.
Ponad 70 proc. kierujących zostało zdyscyplinowanych mandatami karnymi, wnioskami do sądu i pouczeniami za przekraczanie dozwolonej prędkości.
Policjanci udaremnili dalszą jazdę jednemu kierującemu, który zdecydował się wsiąść za kierownicę po pijanemu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

W tym czasie odnotowano tylko dwa zdarzenie drogowe, z których jedno zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy, a jedno jako kolizja drogowa.

 

KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe