Nowy sprzęt dla zespołu ratownictwa medycznego

  • 19.12.2017, 16:00 (aktualizacja 05.01.2018, 23:09)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Nowy sprzęt dla zespołu ratownictwa medycznego © Starostwo Powiatowe w Braniewie Umowę podpisali (od lewej): wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, starosta braniewski Leszek Dziąg i wicestarosta Artur Mieczaniec
Starosta braniewski Leszek Dziąg i wicestarosta Artur Mieczaniec podpisali z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim umowę na sfinansowanie z budżetu państwa zakupu sprzętu medycznego, który trafi do braniewskiego szpitala.

Wysokość dotacji to niemal 93 tys. złotych. Pieniądze te trafią do Zarządu Powiatu Braniewskiego, który przekaże je następnie Powiatowemu Centrum Medycznemu Sp. z o. o. w Braniewie.
Z pozyskanych funduszy sfinansowany zostanie zakup dwóch pulsoksymetrów, systemu kompresji klatki piersiowej i ssaka elektrycznego. Sprzęt ten zostanie przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.

— Nowy sprzęt jest niezbędny do ratowania życia ludzkiego, dlatego cieszymy się, że trafi on do szpitala w Braniewie — mówi wicestarosta Artur Mieczaniec. — Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby są duże, dlatego będziemy zabiegać o kolejne fundusze, aby zapewnić mieszkańcom powiatu braniewskiego jak najlepszą jakość usług.

 

O sprzęcie
Pulsoksymetry pozwalają w szybki i nieinwazyjny sposób określić u pacjenta puls i wysycenie krwi tlenem.
System kompresji klatki piersiowej służy zapewnieniu lepszych efektów reanimacji w przypadku zatrzymania krążenia oraz ułatwienia pracy służb ratowniczych. Urządzenie wykonuje co najmniej 100 ucisków na minutę o głębokości 5 cm. Możliwość szybkiego jego zastosowania minimalizuje przerwy w procesie resuscytacji.
Ssak elektryczny służy do odsysania wszelkiego rodzaju wydzielin: krwi, śliny, śluzu, i innych gęstych płynów.

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:Pozostałe