Przemytnik-recydywista. Wpada średnio co 10 dni

  • 28.11.2017, 13:38
  • Podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie – Dział Graniczny
Przemytnik-recydywista. Wpada średnio co 10 dni IAS Olsztyn
Ten przemytnik to bez wątpienia rekordzista. Celnicy z polsko-rosyjskich przejść zatrzymują go z kontrabandą średnio co dziesięć dni.

Obywatel Armenii, mający kartę czasowego pobytu w Polsce i mieszkający w Olsztynie, wykazał się niezwykłym uporem i determinacją. I chyba też brakiem rozsądku.

Mężczyzna dość często jeździł do Rosji, niestety najczęściej wioząc stamtąd papierosy w ilości znacznie przekraczającej dozwolone normy. Podobnie postąpił też dzisiejszej nocy (z 27 na 28 listopada).

Tym razem do odprawy celnej zgłosił się na przejściu granicznym w Grzechotkach. W trakcie wstępnej kontroli funkcjonariusz celno-skarbowy zauważył w systemie odpraw celnych, że mężczyzna ma na koncie szereg prób przemytu. W tej sytuacji bez wahania skierował go wraz z samochodem Oplem Vectrą do budynku kontroli szczegółowej. Tam w czasie rewizji, w przystosowanych do przemytu  progach pojazdu, znaleziono paczek papierosów.

Jak wynika z baz danych, tylko od początku września 2017 ten mężczyzna był 8 razy zatrzymywany z kontrabandą, raz zabrano mu samochód za przeróbki. Wpadka w Grzechotkach była dziewiątą w ciągu ostatnich 90 dni.

Funkcjonariuszom z Grzechotek nie pozostało nic innego jak wszcząć dziewiąte postępowanie karne skarbowe i zająć kolejny pojazd. Wcześniejsze sprawy karne Ormianina jeszcze się nie rozstrzygnęły. Można jednak przewidywać, że gdy zaczną zapadać wyroki przemytnik-recydywista nie będzie mógł liczyć na taryfę ulgową.

Podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie – Dział Graniczny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe