Powalone drzewa, zalany port. Grzegorz dokazywał

  • 30.10.2017, 09:06 (aktualizacja 30.10.2017, 09:11)
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Powalone drzewa, zalany port. Grzegorz dokazywał KP PSP w Braniewie
Powalone i połamane drzewa oraz konary, zalane gospodarstwa i cofka wód Zalewu Wiślanego to zmagania z którymi walczyli strażacy z powiatu braniewskiego.

Zmienny i silny wiatr – nazwany orkanem Grzegorzem – któremu towarzyszyły gwałtowne opady deszczu i gradu, spowodował zniszczenia na terenie powiatu braniewskiego. Tylko w niedzielę (29 października) służba dyżurna Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odnotowała kilkadziesiąt zdarzeń.

Strażacy pracowali na drogach usuwając drzewa i konary, zabezpieczali uszkodzone znaki drogowe, rusztowania znajdujące się na zewnątrz obiektu mieszkalnego, wypompowywali wodę z posesji i gospodarstw rolnych. Usuwano przewrócone drzewa z torowisk i linii kolejowych, na których utknęły pociągi.
Wiele zdarzeń wymagało pomocy i współdziałania z przedstawicielami operatora energetycznego.
Tradycyjnie silny wiatr spowodował cofkę wód Zalewu Wiślanego do kanału portowego we Fromborku. Strażacy zabezpieczali w godzinach wieczorowo-nocnych workami z piaskiem obiekty i budynki, które narażone były na działanie wezbranej wody.

W akcjach uczestniczyli strażacy z Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażacy-ochotnicy z Płoskini, Pieniężna, Lechowa, Lelkowa, Lipowiny, Żelaznej Góry, Fromborka, Wielkiego Wierzna, Plut i Jędrychowa.

Od rana w poniedziałek strażacy usuwają kolejne zgłoszenia dotyczące działania silnego wiatru. Strażacy zwracają się z apelem o zachowanie ostrożności podczas jazdy samochodami, parkowaniem pojazdów, zwracaniem uwagi na pozostawione wyposażenie, które może być przemieszczane przez silny wiatr.

 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (20)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe