Weekend pod znakiem wybuchających pożarów

  • 09.10.2017, 10:07
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Weekend pod znakiem wybuchających pożarów KP PSP w Braniewie
Pożar altany, budynku gospodarczego oraz pustostanu – to akcje, do których wyjeżdżali w miniony weekend braniewscy strażacy.

W piątek (6 października), kilkanaście minut przed godz. 22:00, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie zestali wezwani do pożaru altany ogrodowej znajdującej się na terenie ROD Katarzynki.
W chwili przyjazdu na miejsce pożaru ogień niszczył cały budynek. Strażacy – oprócz gaszenia pożaru – skupili się również na sprawdzeniu wnętrza obiektu, z którego wyniesiono butle z gazem.
Działania na miejscu pożaru trwały około godziny. Innym problemem dla strażaków obecnych na miejscu pożaru był utrudniony wyjazd oraz grząski teren, który unieruchamiał pojazdy pożarnicze.

W sobotę (7 października ), około godz. 20:00, na numer alarmowy 998 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Stare Siedlisko (gm. Wilczęta).
Działania gaśnicze jako pierwsi rozpoczęli strażacy-ochotnicy z OSP Stare Siedlisko. W wyniku pożaru spaliła się konstrukcja budynku, ciągnik rolniczy, jednoślady oraz zgromadzone materiały. Na miejsce pożaru skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażaków ochotników z Wilcząt, Starego Siedliska, Ławek i Płoskini. Po kilkudziesięciu minutach walki z ogniem pożar został ugaszony a pogorzelisko zabezpieczone.

W niedzielę (8 października), około godz. 14:00, braniewscy strażacy zostali wezwani do pożaru budynku mieszkalnego (pustostanu) w Braniewie przy ulicy Plac Grunwaldu. Na miejscu okazało się, że podpalone zostały nagrodzone śmieci wewnątrz pustostanu. Oprócz gaszenia ognia strażacy sprawdzili budynek czy nie ma wewnątrz osób. Po kilkunastu minutach pożar został ugaszony.

 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (16)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe