Żołnierze rezerwy odwiedzili strażników granicznych

  • 29.09.2017, 17:00
  • por. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Żołnierze rezerwy odwiedzili strażników granicznych WMOSG
Dziesięcioosobowa grupa żołnierzy rezerwy 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego gościła na terenie Placówki Straży Granicznej w Braniewie.

Podczas wizyty funkcjonariusze pokazali gościom sprzęt będący na wyposażeniu SG, który jest wykorzystywany w codziennej służbie. Komendant placówki omówił główne zadania formacji oraz zapoznał ich z infrastrukturą drogowego przejścia granicznego na granicy polsko-rosyjskiej.
Omówiono również specyfikę ochrony granicy państwowej z obwodem kaliningradzkim i pokazano granicę państwową i jej oznakowanie. Ponadto żołnierze obejrzeli pokaz i umiejętności psa służbowego, który na co dzień pełni służbę w placówce i jest fachowcem od wykrywania materiałów wybuchowych i broni.

Żołnierze odwiedzili także Kaszubski Dywizjon SG w Starej Pasłęce. Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej zaprezentowali gościom specyfikę służby na Zalewie Wiślanym oraz sprzęt służbowy, m.in. poduszkowiec GRIFFON 2000 i łodzie patrolowe.

 

 

por. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG

Zdjęcia (9)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe