Szkolili się z gaszenia pożaru zbiornika gazu

  • 28.09.2017, 16:30
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Szkolili się z gaszenia pożaru zbiornika gazu KP PSP w Braniewie
Braniewscy strażacy uczestniczyli w szkoleniu, którego celem było przećwiczenie pożaru zbiornika gazu LPG.

Szkolenie doskonalące z zakresu prowadzenia działań podczas pożaru zbiornika LPG odbyło się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.
Wykorzystano w nim trenażer LPG oraz sprzęt będący na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.

— Zajęcia praktyczne poprzedziło szkolenie teoretyczne, podczas którego uczestnicy szkolenia zapoznali się z zasadami działań podczas pożarów zbiorników LPG, przedstawiono właściwości fizyko-chemiczne LPG, zjawiska towarzyszące emisji i pożarom gazu płynnego, omówiono budowę zbiorników magazynowych oraz przykładowe działania związane z uwolnieniem i pożarem gazu — mówi mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, dowódca JRG PSP w Braniewie. — Podczas ćwiczeń na placu strażacy praktycznie zrealizowali działania w zakresie izolowania palącego się zbiornika prądami gaśniczymi wody, ograniczania z wykorzystaniem podręcznego sprzętu gaśniczego emisji gazu na armaturze zbiornika LPG oraz natarcie na pożar zbiornika LPG.

Szkolenie teoretyczne oraz praktyczne przeprowadził Dariusz Olcen.

 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (24)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe