Świadomy awanturnik. Sam wezwał policjantów

  • 19.09.2017, 11:00
  • KPP w Braniewie
Świadomy awanturnik. Sam wezwał policjantów
To nie zdarza się często. Sprawca domowej awantury sam zadzwonił do dyżurnego Policji i poprosił o interwencję, gdyż – jak określił – „rozrabia w mieszkaniu i może zrobić komuś krzywdę”.

Dwaj sprawcy awantury domowej – mieszkańcy gminy Braniewo – trafili do policyjnego aresztu po tym, jak zachowywali się agresywnie wobec najbliższych.

W pierwszym przypadku sprawca sam zadzwonił do dyżurnego jednostki Policji i poprosił o interwencję, gdyż – jak określił – „rozrabia w mieszkaniu i może zrobić komuś krzywdę”.
Policyjny patrol zatrzymał agresywnego awanturnika, który w chwili osadzania miał blisko 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu 24-latek został ukarany mandatem za używanie słów wulgarnych oraz zakłócenie spokoju.

Wobec 45-latka, który również był pod działaniem alkoholu, policjanci wszczęli procedurę Niebieskiej Karty. Procedurą obejmuje się rodziny, w których stwierdza się symptomy przemocy domowej. Ponieważ mieszkaniec gm. Braniewo wyzywał żonę i rzucał w nią przedmiotami codziennego użytku oraz z uwagi na fakt, że stwarzał zagrożenia dla żony i 9-letniego dziecka, został izolowany w policyjnym areszcie.
W tym przypadku funkcjonariusze rozważą, czy nie zachodzą przesłanki świadczące o znęcaniu się mężczyzny nad członkami rodziny. Znęcanie się nad rodziną jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat więzienia.

 

KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe