Klasy mundurowe: bezpieczeństwo w sieci i designer

  • 07.09.2017, 18:00
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Klasy mundurowe: bezpieczeństwo w sieci i designer Starostwo Powiatowe w Braniewie
Starosta braniewski Leszek Dziąg i wicestarosta Artur Mieczaniec, w obecności skarbnik Grażyny Michalec podpisali w Warszawie, w Ministerstwie Obrony Narodowej, umowę na rozpoczęcie w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie programu „Informatyczne zielone garnizony”.

„Informatyczne zielone garnizony” to pilotażowy program Ministerstwa Obrony Narodowej. Według jego założeń uczniowie uczący się w klasach o profilu wojskowym zdobędą podstawy z zasad cyberbezpieczeństwa.

Do projektu zostało zaproszonych tylko 12 szkół z ośmiu województw, a w województwie warmińsko-mazurskim z Gołdapi, Orzysza, Pisza oraz Braniewa. Mogły w nim znaleźć się jedynie małe miasta, w których istnieją duże garnizony wojskowe, jednak miasta te borykają się z problemem bezrobocia.

PRZECZYTAJ: Będą przygotowani do obrony cybernetycznej

— Zarząd Powiatu Braniewskiego zadecydował, że program ten – ze względu na funkcjonowanie w ZSB klas wojskowych – będzie realizowany w Liceum Ogólnokształcącym im. 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej w tymże zespole — mówi Artur Mieczaniec, wicestarosta braniewski. — Dzięki temu profil wojskowy będzie wzmocniony. A uczniowie kończący szkołę zdobędą nowe umiejętności, między innymi z dziedziny cyberbezpieczeństwa.

Szkoła otrzyma z MON 100 tys. złotych dotacji na zakup sprzętu komputerowego. 25 tys. złotych wyłoży Powiat Braniewski (pieniądze te będą przeznaczone na dodatkowe godziny dla nauczycieli). W szkole oddana zostanie także nowa pracownia, w której znajdzie się sprzęt komputerowy.

 

Dwie specjalności
Uczniowie objęci programem będą uczyć się w dwóch specjalnościach: bezpieczeństwo w sieci (obejmujące m.in. zagadnienia związane z internetem, sprzętem komputerowym, sprzętem sieciowym, bezpieczeństwem danych czy szyfrowaniem połączeń) oraz designer (grafika komputerowa, obróbka audio/wideo, projektowanie aplikacji, marketing social media).

 

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe