Złodzieje śrub. Kradli na kolei

  • 25.08.2017, 17:00
  • KPP w Braniewie
Złodzieje śrub. Kradli na kolei pixabay.com
Braniewscy policjanci kryminalni zatrzymali trzech sprawców kradzieży około 2 tysięcy śrub stopowych, skradzionych w minionym tygodniu z terenu kolei w Braniewie.

O kradzieży 2 tysięcy śrub stopowych z nakrętkami z terenu kolei w Braniewie policjanci zostali poinformowani w minionym tygodniu.
W kilka dni po zgłoszeniu policyjne ustalenia przyniosły pierwsze efekty – policjanci odnaleźli ponad 400 skradzionych śrub i ustalili sprawców.

Jeszcze tego samego dnia trzej mieszkańcy Braniewa (w wieku 39, 40 i 47 lat) zostali zatrzymani. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli już zarzuty.

Wszyscy przyznali się do kradzieży śrub oraz odsprzedania części z nich na jednym z braniewskich skupów złomu. Sprawcy poddali się dobrowolnej karze.

Za kradzież cudzej rzeczy grozi kara więzienia do lat 5. Z konsekwencjami spotka się również przyjmujący na złom skradzione śruby. Mężczyzna odpowie za tzw. paserstwo, czyli nabycie rzeczy pochodzących z przestępstwa, za które również grozi kara więzienia do 5 lat.

 

KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe