Nowe nawierzchnie, nowe chodniki. Inwestycja drogowa za 2 miliony

  • 19.07.2017, 19:00
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Nowe nawierzchnie, nowe chodniki. Inwestycja drogowa za 2 miliony Starostwo Powiatowe w Braniewie
W Pieniężnie ruszył remont dróg powiatowych. Będzie lepsza nawierzchnia, nowe chodniki i przejścia. A to wszystko nie tylko dla poprawy komfortu kierowców i pieszych, ale przede wszystkim — dla bezpieczeństwa.

Remont obejmie przebudowę ponad 2 kilometrów ulic powiatowych. To największa w ostatnich kilkudziesięciu latach inwestycja drogowa, realizowana dzięki wspólnemu projektowi gminy Pieniężno i Powiatu Braniewskiego.

Całość prac wyniesie niemal 2,1 mln złotych. Prawie 1,4 mln złotych to dofinansowanie dla gminy Pieniężno z Unii Europejskiej. Wkład Powiatu Braniewskiego wyniósł 780 tys. złotych.
— W ramach projektu przebudujemy ulice: Sadową, 1 Maja, Wolności, Lidzbarską oraz Ornecką — mówi Mateusz Sobieszczuk, kierownik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Pieniężnie oraz członek Zarządu Powiatu Braniewskiego. — Cieszy nas również fakt, że zadanie wykonuje lokalny wykonawca – Przedsiębiorstwo Usług Drogowo-Mostowych, bo to również miejsca pracy w naszym powiecie.

Na przebudowywanych ulicach wykonane zostaną dwie warstwy asfaltowej nawierzchni ścieralnej oraz nowe chodniki na ul. Lidzbarskiej, ul. Sadowej i przy szkole na ul. Orneckiej.

 

Mateusz Sobieszczuk, członek Zarządu Powiatu Braniewskiego:
— Przy dobrej współpracy Powiatu Braniewskiego z gminnymi samorządami można wykonać jeszcze więcej inwestycji, które służyć będą mieszkańcom powiatu. Należy podkreślić, że duża inwestycja drogowa w Pieniężnie jest realizowana przy minimalnym udziale własnych środków. Wszystkie prace zakończone zostaną do końca września. Do tego czasu prosimy o wyrozumiałość, zdając sobie sprawę z uciążliwościami prac i utrudnieniami komunikacyjnymi.

 

Inwestycja w liczbach:
2 090 000,00 zł — tyle wyniesie łączny koszt przebudowy dróg w Pieniężnie.
1 356 885,00 zł — to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
778 133,00 zł — taką kwotę Powiat Braniewski zabezpieczył jako wkład własny do projektu.
2 km 130 metrów — taka długość dróg zostanie przebudowana.

 

 

 

 

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (15)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe