Przybyło nam druhów ochotników

  • 06.07.2017, 18:16
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Przybyło nam druhów ochotników KP PSP w Braniewie
14 osób ukończyło szkolenie podstawowe strażaków-ratowników ochotniczych straży pożarnych.

Wśród uczestników szkolenia znaleźli się przedstawiciele jednostek OSP z: Pieniężna, Gładysz, Długoboru, Płoskini, Kierpajn Wielkich.

Przez ponad miesiąc kandydaci na strażaków, którzy zostali skierowani przez jednostki OSP, uczestniczyli w zajęciach szkoleniowych realizowanych na terenie komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.
Szkolenie — oparte na nowych wytycznych programowych — ukończyło 14 osób.

Większość zajęć realizowano w formie ćwiczeń praktycznych z wykorzystaniem sprzętu, pojazdów znajdujących się na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Braniewie.
Uczestnicy szkolenia zapoznali się z zasadami i technikami używania sprzętu pożarniczego, zasadami bhp oraz praktycznymi zmaganiami ratowniczymi.
Dodatkowo w siedzibie komendy miejskiej PSP w Elblągu kursanci uczestniczyli w zajęciach, które odbyły się w komorze dymowej. Przed przejściem komory dymowej przyszli strażacy realizowali próbę wydolności organizmu w sali ćwiczeń.

Zdobyte uprawnienia pozwalają młodym adeptom sztuki pożarniczej uczestniczyć w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (23)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe