Braniewianin uciekał przed policjantami z Gdyni. Uderzył w radiowóz

  • 19.06.2017, 14:00
  • KMP w Gdyni
Braniewianin uciekał przed policjantami z Gdyni. Uderzył w radiowóz Źródło: trojmiasto.tv
56-letni mieszkaniec Braniewa nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami z Gdyni. Policyjny pościg zakończył się dopiero po uderzeniu w policyjny radiowóz.

Funkcjonariusze z gdyńskiej drogówki pełniąc patrol na ul. Morskiej w Gdyni dali kierowcy czarnego Volkswagena Tourana sygnał do zatrzymania się. Kierujący nie zatrzymał się, więc policjanci ruszyli za nim w pościg.

Mężczyzna jechał ulicami Gdyni z dużą prędkością, łamiąc przy tym wiele przepisów ruchu drogowego. Nie zatrzymywał się na czerwonym świetle, bardzo gwałtownie zmieniał pasy ruchu, co doprowadziło do zderzenia z innym samochodem. Na jednym odcinku ucieczki jechał nawet „pod prąd”. Kierowca stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pościg trwał do momentu dwukrotnego uderzenia w policyjny radiowóz. Badanie alkotestem wykazało, że kierowca był trzeźwy.

Decyzją Sądu Rejonowego w Gdyni 56-letni mieszkaniec Braniewa został aresztowany na 3 miesiące. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu, spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Policjanci przypominają, że od 1 czerwca 2017 roku niezatrzymanie się do kontroli jest traktowane jako przestępstwo. Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się teraz z karą nawet do 5 lat więzienia. Do tej pory niezatrzymanie się do policyjnej kontroli było wykroczeniem, za które groziła kara grzywny do 5 tys. złotych lub aresztu do 30 dni.

 

PRZECZYTAJ: Do aresztu za ucieczkę przed policją

 


 

 

 

 

KMP w Gdyni

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe