Pożegnamy żołnierzy. Jadą na Łotwę

  • 27.05.2017, 14:00 (aktualizacja 29.05.2017, 16:27)
  • Inf. prasowa 9BBKPanc.
Pożegnamy żołnierzy. Jadą na Łotwę 9BBKPanc.
Żołnierze z braniewskiej brygady wyjeżdżają na Łotwę, w ramach I zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa.

Brygada z Braniewa w  ramach wysuniętej wzmocnionej obecności NATO (tzw. eFP) kieruje na Łotwę pododdział w sile kompani czołgów z plutonami logistycznymi. Zasadniczy sprzęt kontyngentu stanowić będą czołgi PT-91 i wozy dowodzenia.

PKW Łotwa to 170-osobowy kontyngent tworzony na bazie 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej z Bydgoszczy. Będzie on funkcjonował w strukturze Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej, pod dowództwem kanadyjskim. Grupa ta będzie liczyć około 1 tys. żołnierzy. Oprócz Kanadyjczyków i Polaków w jej skład delegują swoich przedstawicieli Włochy, Albania, Słowenia i Hiszpania.

 

Uroczyste pożegnanie
Uroczyste pożegnanie żołnierzy wyjeżdżających na Łotwę odbędzie się w poniedziałek 29 maja, o godzinie 11.45, na placu apelowym 9BBKPanc. przy ul. Sikorskiego 41.

 

 

Inf. prasowa 9BBKPanc.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe