Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Bramka w 53. minucie. I 53 race – tyle, ile lat miał Jacek Ptak

PIŁKA NOŻNA. Zatoka Braniewo zakończyła rundę jesienną w klasie okręgowej. W ostatnim spotkaniu podopieczni Daniela Koguta wygrali 6:0 z Kormoranem Zwierzewo. Podczas meczu w pięknym stylu uczczono pamięć Jacka Ptaka, który zmarł pod koniec października.

Autor: © MKS Zatoka Braniewo

11 listopada 2023 roku Jacek Ptak, ostatnio II trener Zatoki, obchodziłby 53 urodziny. Niestety, zmarł przedwcześnie pod koniec października. Dlatego cała społeczność Zatoki Braniewo w sobotę postanowiła uczcić pamięć śp. Jacka Ptaka.

W 53. minucie spotkanie odpalono na stadionie 53 race! Przed meczem odbyła się także minuta ciszy. Co ciekawe – Marcin Śniegocki strzelił gola na 4:0 w... 53 minucie spotkania.

Podopieczni Daniela Koguta z przytupem zakończyli rundę jesienną. Na własnym stadionie rozgromili 6:0 niżej notowany Kormoran Zwierzewo. Popularne „:Smoki” zakończyły rundę na 4. pozycji z dorobkiem 29. punktów. Do miejsc 1-2 (lider Polonia Pasłęk, wicelider Sokół Ostróda) tracą 6. punktów.

— Mecz poszedł po naszej myśli, od początku byliśmy drużyną dominującą, stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji do zdobycia bramki, ale jak to w piłce bywa, nie wszystko dało się strzelić — powiedział po spotkaniu Daniel Kogut, trener Zatoki Braniewo. — Oczywiście cieszymy się ze zwycięstwa 6:0, które dedykujemy śp. trenerowi Jackowi Ptakowi, który obchodziłby 53. urodziny, niestety tydzień temu odszedł do wieczności.

Daniel Kogut dodaje: — Nie jestem zadowolony z wyniku, który osiągnęliśmy, z tego powodu, iż zajmujemy 4. pozycję, a z boiska powinniśmy wyciągnąć więcej z meczów, w których straciliśmy punkty. W moim odczuciu, w tylko jednym meczu stworzyliśmy sobie mniej sytuacji od rywala i nie panowaliśmy na boisku, był to mecz z Sokołem Ostróda. Jest niedosyt, bo zremisowaliśmy 5 razy, z czego 3 razy kompletnie dominując na boisku, nie potrafiliśmy wykorzystać wybornych sytuacji i dopuściliśmy do utraty bramki w końcówce meczu, w tym dwa razy w doliczonym czasie gry w 93. i 94. minucie. Jest nad czym pracować, bo wiem, że stać nas na lepszą grę. Mimo że do lidera z Pasłęka jest 6. punktów straty, to nie składamy broni i będziemy dążyć do tego, żeby dobrze grać na wiosnę. Jeśli chodzi o dwa pierwsze miejsca, które dają bezpośredni awans i grę w barażach, to powinno to się rozegrać między sześcioma zespołami z góry tabeli. Kto popełni mniej błędów wygra ligę, my na pewno chcielibyśmy sprawić niespodziankę i na koniec wyciągnąć z tego sezonu maksa. Oby to dało wynik w wspomnianej czołowej dwójce.

Na 10. miejscu znajduje się Wałsza Pieniężno, która w ostatnim spotkaniu tej rundy przegrał 2:4 z Ossą Biskupiec Pomorski.

Zatoka Braniewo – Kormoran Zwierzewo 6:0 (3:0)
1:0 - Grzyb (10), 2:0 - Wolak (83), 3:0 - Tyrawski (42), 4:0 - Śniegocki (53), 5:0 - Szpakowski (64), 6:0 - Tyrawski (79)
Zatoka: Ptak (88 Sznaza) - Chomko, Grzyb, Koczara, Korliniewski (80 Opalach), Kowalczyk (70 Hebda), Śniegocki (70 Trejmak), Szpakowski, Tyrawski (80 D. Wieliczko), B. Wieliczko, Wolak (83 Wojtkiewicz)