Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Współpraca z Rosjanami. Razem sięgniemy po pieniądze

  • 26.01.2018, 18:30
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Współpraca z Rosjanami. Razem sięgniemy po pieniądze © Starostwo Powiatowe w Braniewie Braniewo. Wspólna inwestycja po obu stronach granicy wymagać będzie wielu spotkań, podczas których ustalane będą szczegóły działań
Samorządowcy Powiatu Braniewskiego i przedstawiciele administracji Mamonowa spotkali się w Braniewie, aby ustalić wstępnie dalsze postępowanie w związku z realizacją projektu w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja.

Przypomnijmy, że zarówno strona polska, jak i rosyjska planuje pozyskane pieniądze przeznaczyć na remont dróg – w powiecie braniewskim i w mamonowskim okręgu miejskim.

— Ostatnie spotkanie dotyczyło omówienia stanu obecnego i uzgodnienia kiedy i jakie dokumenty obie strony będą musiały opracować i dostarczyć — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Powiat Braniewski jest liderem tego projektu i to nas spocznie ciężar przygotowania właściwej dokumentacji, abyśmy mogli starać się o unijne dofinansowanie. W działaniach tych wspiera nas firma konsultingowa, która posiada odpowiednie doświadczenie w takich projektach.

Celem projektu jest poprawa infrastruktury drogowej po obydwu stronach granicy. Jednocześnie aplikowanie o zewnętrzne środki wymaga ścisłej współpracy obu stron, przestrzegania terminów i przygotowania projektów, pozwoleń oraz wielu dokumentów związanych na przykład z finansami.

— Od właściwego skoordynowania tych działań zależeć będzie sukces całego przedsięwzięcia — mówi starosta braniewski.

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Podziel się:
  • TAGI:


Pozostałe