Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Sto osób chce służyć w brygadzie

  • 16.01.2018, 17:00
  • Marta Hajkowicz / 9BBKPanc.
Sto osób chce służyć w brygadzie © 9BBKPanc. Braniewo. Prawie sto osób zgłosiło się na pierwszy w tym roku nabór do służby w 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. Na początek wszyscy musieli zaliczyć poszczególne zadania na sali gimnastycznej
Prawie sto osób zgłosiło się na pierwszy w tym roku nabór do służby w 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. Chętni musieli najpierw zaliczyć egzamin z wychowania fizycznego. Później odbywały się rozmowy kwalifikacyjne.

Służba w 9BBKPanc. to dla nich szansa na stałą pracę i rozwój. Wizyta w jednostce rozpoczęła się egzaminem z wychowania fizycznego.

Na początek wszyscy musieli zaliczyć poszczególne zadania na sali gimnastycznej, później trzy kilometry marszobiegu w trudnych warunkach pogodowych. Na zewnątrz było mroźno i padał śnieg.
 
— Dziś mi się nie udało, ale na pewno jeszcze raz spróbuję — powiedziała jedna z ochotniczek.

Przedstawicielkom płci pięknej najwięcej problemów sprawiał sprawdzian siłowy: podciąganie się na drążku wysokim. Zgodnie z nowymi wytycznymi, ćwiczenie to jest dla nich obowiązkowe.

 

Zostań żołnierzem

9BBKPanc. poszukuje żołnierzy we wszystkich korpusach: szeregowych, podoficerów i oficerów. Chętni mogą zgłosić się na kolejne rozmowy kwalifikacyjne, połączone z egzaminem z wychowania fizycznego, które odbędą się we wtorek (30 stycznia), o godz. 8.00. Kandydaci powinni zgłosić się do biura przepustek w jednostce wojskowej przy ul. Sikorskiego 41 w Braniewie.

Kandydaci powinni mieć odbytą zasadniczą służbę wojskową lub służbę przygotowawczą. Należy zabrać ze sobą: dokumenty potwierdzające tożsamość, ewentualnie przebieg służby, posiadane kwalifikacje. Wymagany strój sportowy. Szczegóły w zakładce „Nabór do służby”, na stronie internetowej 9BBKPanc.

Więcej informacji dotyczących prowadzonych kwalifikacji można uzyskać w sekcji personalnej 9BBKPanc. Tel. 261 315 007, 261 315 273.

Marta Hajkowicz / 9BBKPanc.

Zdjęcia (25)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Emte
Emte 23.01.2018, 09:05
"Przedstawicielkom płci pięknej najwięcej problemów sprawiał sprawdzian siłowy: podciąganie się na drążku wysokim. Zgodnie z nowymi wytycznymi, ćwiczenie to jest dla nich obowiązkowe."
Odsyłam do Obwieszczenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 5 maja 2014 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej w sprawie przeprowadzania sprawdzianu sprawności fizycznej żołnierzy zawodowych.
Proszę nie pisać bzdur.

Pozostałe