Czwartek, 18.10.2018, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Najwięcej domowych awantur. Były też kradzieże

  • 8.01.2018, 17:13
  • KPP w Braniewie
Najwięcej domowych awantur. Były też kradzieże © KPP w Braniewie Odbieranie dziesiątek zgłoszeń dziennie, dyslokowanie patroli do poszczególnych zdarzeń, podejmowanie najważniejszych służbowych decyzji, czy sprawowanie nadzoru nad osobami doprowadzanymi do wytrzeźwienia - to tylko kilka zadań, które wykonuje policyjna służba dyżurna
Ponad 45 zgłoszeń przyjął oficer dyżurny braniewskiej komendy policji podczas minionego weekendu. Na policję dzwoniono najczęściej z interwencjami domowymi, różnego rodzaju nieporozumieniami i zakłócaniem porządku publicznego. Ponad 20 proc. ogółu odnotowanych interwencji dotyczyło kradzieży.

Nie ma dwóch takich samych interwencji – mówią policjanci, którzy każdego dnia wyjeżdżają do dziesiątek zgłoszeń rożnego charakteru i ciężaru. Każde zgłoszenie traktowane jest indywidualnie.

Najbardziej absorbujące i wymagające są interwencje domowe, gdzie dochodzi do przemocy, a wśród ofiar są dzieci. Funkcjonariusze muszą wykazać się wówczas nie tylko tężyzną fizyczną, ale być psychologiem i pedagogiem jednocześnie. W ubiegły weekend policjanci interweniowali w 10 awanturach domowych, z których  jedną uznali za „przemocową” i sporządzili tzw. Niebieską Kartę. Funkcjonariusze badają również, czy w rodzinie nie dochodzi do znęcania.
W przypadku założenia Niebieskiej Karty rodzina obejmowana jest nadzorem przez tzw. grupę roboczą składająca się ze specjalistów różnych instytucji, która nadzoruje rodzinę przez kilka miesięcy celem sprawdzenia, czy w rodzinie nie dochodzi do przemocy. Ma to też być wczesna forma pomocy członkom rodziny, gdy pojawiają się negatywne symptomy prowadzące do dysfunkcji rodziny np. nadużywania alkoholu przez jednego z rodziców, opiekunów.

Niepokojącym faktem jest ilość interwencji związanych z kradzieżami. Spośród wszystkich zgłoszeń podczas minionego weekendu, policjanci interweniowali aż 10-krotnie. W jednym przypadku policjanci zakończyli interwencję w postępowaniu mandatowym. W pozostałych przypadkach, będzie prowadzone postępowanie, gdzie sprawcy za swoje postępowanie będą odpowiadali przed sądem.

 

 

KPP w Braniewie
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe