Czwartek, 18.10.2018, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Od szczeniaka służył w Policji. Dziś jest na emeryturze

  • 5.01.2018, 11:17 (aktualizacja 05.01.2018 13:51)
  • KPP w Braniewie
Od szczeniaka służył w Policji. Dziś jest na emeryturze
31 grudnia Zeus po raz ostatni pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie. Po 8 latach pracy przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Do służby trafił jako kilkumiesięczny szczeniak. Został wytypowany, ponieważ miał bardzo dobry węch, nie był strachliwy, szybko uczył się nowych komend i był zawsze chętny do zabawy. Należy pamiętać, że to właśnie zabawa jest podstawą pracy psów w służbach państwowych. Szukanie nielegalnych substancji traktują właśnie jako zabawę.

Zeus, owczarek niemiecki, wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków podczas swojej służby wielokrotnie wykrywał narkotyki, takie jak amfetamina, kokaina czy marihuana.

Zeus uczestniczył także w działaniach profilaktycznych „Czy pies musi gryźć?”. Przewodnik wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem oraz innymi policjantami odwiedzali przedszkola i szkoły, gdzie uczono najmłodszych jak bezpiecznie postępować z czworonogami, co należy zrobić, kiedy pies zaatakuje i jak takiego ataku należy unikać.

Brał również udział w policyjnych zawodach kynologicznych, na których odnosił sukcesy.

Pies przez całą swoją służbę pracował w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie. Przewodnikiem psa był st. asp. Patryk Zawieracz, który po odejściu swojego czworonożnego przyjaciela na emeryturę dalej będzie sprawował nad nim pieczę, ponieważ na jego wniosek został właścicielem psa.

KPP w Braniewie

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ww
Ww 5.01.2018, 14:01
Powinien szkodliwe dostac za prace z tym skwaszonym policjantem
Braniewianin
Braniewianin 8.01.2018, 21:10
Czemu skwaszony policjant. Jest to jeden z najbardziej sympatycznych policjantów w Braniewie. Oby było takich więcej.
Kubaaaaa
Kubaaaaa 5.01.2018, 13:24
Ale piękny pies!!!!!!!!!! :))))))

Pozostałe