Czwartek, 18.10.2018, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Z najnowszą wiedzą trafią na rynek pracy

  • 4.01.2018, 19:00 (aktualizacja 05.01.2018 18:53)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Z najnowszą wiedzą trafią na rynek pracy © ZSB w Braniewie Dwie nowoczesne pracownie – informatyczna i spedycyjna – to nie tylko wizytówka szkoły, ale także odpowiedź na zapotrzebowanie współczesnego szkolnictwa i rynku pracy
„Nowoczesna baza edukacyjna w Zespole Szkół Budowlanych” – to projekt, w ramach którego otwarto w ZSB dwie nowoczesne pracownie: bazy informatycznej i bazy spedycyjnej.

Podstawowym założeniem projektu jest modernizacja metod i treści kształcenia. Z jednej strony wyposażono pracownie w nowoczesny sprzęt i oprogramowanie, z drugiej – przeszkolono kadrę pedagogiczną.

Starosta braniewski Leszek Dziąg ponad 20 lat temu – jako nauczyciel informatyki – otwierał pierwszą pracownię informatyczną w ZSB. Teraz otworzył nowoczesne pracownie, które znacznie różnią się od tego, co było niegdyś w szkole.
— Warto inwestować w młodzież, żeby jak najlepiej sobie radziła we współczesnym świecie — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Zwłaszcza w tych nowych, tak szybko rozwijających się technologiach. Myślę, że Braniewo i powiat braniewski mogą rozwijać się właśnie dzięki wykorzystaniu wiedzy zdobytej w dziedzinach, w których znajomość informatyki jest niezbędna i przydatna.

Pracownie informatyczna i spedycyjna doposażone zostały w najnowocześniejszy sprzęt oraz oprogramowanie komputerowe. Programy nauczania dostosowane zostały w taki sposób, aby zakupione wyposażenie było aktywnie wykorzystywane w procesie nauczania.
— Podstawową cechą współczesnego rynku pracy jest to, iż wymaga on od młodych ludzi, wkraczających w życie zawodowe, coraz wyższych kwalifikacji, czemu nie zawsze potrafią oni sprostać, a co zmniejsza ich szanse na zatrudnienie — mówi Piotr Danielewicz, dyrektor ZSB. — Nasza szkoła – chcąc aktywnie przeciwdziałać pogłębianiu się bezrobocia w powiecie – podjęła się realizacji tego projektu, zgodnie z oczekiwaniami pracodawców i wymaganiami dzisiejszego rynku pracy.

Według Kamila Myszki, koordynatora projektu, „to rynek pracy oczekuje od systemu szkolnictwa, że dostarczy pracodawcom młodych ludzi łatwo poddających się szkoleniu, o szerokim zakresie umiejętności, które nie zestarzeją się wraz ze zmianami technologicznymi czy zmianami struktury przemysłowej”.

 

Pół miliona dofinansowania
Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie bardzo aktywnie pozyskuje fundusze europejskie na modernizację placówki oraz rozwój kompetencji i kwalifikacji uczniów i nauczycieli.
Tym razem zrealizowano projekt w ramach RPO WM 2014-2020, poddziałanie 2.4.1. Rozwój Kształcenia i szkolenia zawodowego – projekt konkursowe pn.”Nowoczesna Baza Edukacyjna w Zespole Szkół Budowlanych” otrzymał dofinansowanie w kwocie 503.297,30 zł, przy czym koszt całego projektu wynosi 559 219,23 zł.

 


 

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (40)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
  • TAGI:


Pozostałe