Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Uczniowie weszli w nowy rok – nauki i pracy

  • 7.09.2017, 10:30 (aktualizacja 07.09.2017 14:32)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Uczniowie weszli w nowy rok – nauki i pracy Archiwum LO w Braniewie
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu braniewskiego wkroczyli w nowy rok szkolny. Tylko w pierwszych klasach Liceum Ogólnokształcącego im. F. Nowowiejskiego, Zespole Szkół Budowlanych, Zespole Szkół Zawodowych i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym naukę rozpoczęło 302 młodych ludzi.

Starosta braniewski Leszek Dziąg gościł na rozpoczęciu roku w ZSB. Starosta odczytał list marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, wręczył także dwóm nauczycielom awans na stopień nauczyciela mianowanego.

Rozpoczęcie roku szkolnego było wyjątkową okazją dla wyróżniających się uczniów ZSB Liceum Ogólnokształcącego klasy o profilu wojskowym do otrzymania awansu na kolejny stopień kadeta.
— Nasze szkoły będą realizowały w tym roku szkolnym ambitne projekty, jednocześnie i uczniowie, i nauczyciele wkraczają w pierwszy rok szkolnej reformy, która nie została do końca dobrze przygotowana — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — W nowym roku szkolnym wszystkim uczniom życzymy sukcesów i zapału w zdobywaniu wiedzy, a kadrze pedagogicznej i pracownikom szkół powodzenia i entuzjazmu w codziennej pracy.

Uroczyste apele w szkołach rozpoczęto od odegrania hymnu państwowego. Następnie głos zabrali dyrektorzy, którzy przywitali uczniów, nauczycieli oraz przybyłych gości. Oprócz starosty z ramienia Powiatu Braniewskiego w inauguracji roku szkolnego uczestniczyli członkowie Zarządu. Mirosław Kudliński gościł w LO, Mateusz Sobieszczuk w ZSZ, zaś Władysław Hruszka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Wizytę w szkole (w LO) złożyli także radni Kazimierz Gursztyn i Michał Sydor.

 

Leszek Dziąg, starosta braniewski:
4 września szkoły w całej Polsce zapełniły się uczniami. Rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018. W szkołach prowadzonych przez Powiat Braniewski pierwszy dzwonek powitał 1118  uczniów, w tym 302 uczniów klas pierwszych.
Wybór szkoły jest bez wątpienia ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Dlatego cieszę się, że tak liczne grono uczniów klas pierwszych postanowiło dołączyć do braniewskiej społeczności szkolnej. Mam nadzieję, że działania dydaktyczno-wychowawcze naszych szkół spełnią Wasze marzenia o szkole, a zdobyta wiedza pod okiem profesjonalnej kadry nauczycielskiej umożliwi osiąganie kolejnych sukcesów.
Wszystkim nauczycielom i wychowawcom w nowym roku szkolnym życzę znakomitych osiągnięć edukacyjnych, wspaniałych uczniów, sukcesów w realizacji założonych celów, by podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania, a wszystkim pracownikom oświaty dużo cierpliwości z powodu utrudnień związanych z reorganizacją i reformą systemu oświatowego.

 

 

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe