Sobota, 24.02.2018, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Błotna do remontu. Starosta wystąpił o dodatkową dotację

  • 24.08.2017, 18:45 (aktualizacja 25.08.2017 10:49)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Błotna do remontu. Starosta wystąpił o dodatkową dotację Starostwo Powiatowe w Braniewie
102 tys. złotych – tyle kosztować będzie naprawa ulicy Błotnej w Braniewie, na odcinku od ulicy Staszica do ulicy Armii Krajowej.

Przypomnijmy: ulica Błotna należy do Skarbu Państwa. Powiat jedynie zarządza nią. W grudniu 2015 roku Powiat Braniewski pozyskał pieniądze od wojewody warmińsko-mazurskiego i wyremontował część tej ulicy.

Teraz starosta braniewski ponownie wystąpił do wojewody o zwiększenie dotacji na utrzymanie ulicy Błotnej w należytym stanie i wyremontowanie drugiego odcinka.

— Nawierzchnia ulicy Błotnej, na odcinku od ulicy Staszica do ulicy Armii Krajowej jest w złym stanie technicznym i wymaga pilnej naprawy — mówi Leszek Dziąg, starosta braniewski. — Całkowity koszt naprawy nawierzchni wyniesie około 100 tysięcy złotych. W tym jest naprawa przepustu w brukowej części drogi oraz wykonanie asfaltowej nakładki o długości niemal 200 metrów. Wystąpiliśmy do wojewody o dofinansowanie w wysokości 70 tys. złotych. Ta dodatkowa dotacja jest niezbędna, aby utrzymać we właściwym stanie ulicę, która jest własnością Skarbu Państwa.

 

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Roman Bratny
Roman Bratny 30.08.2017, 13:05
Poprawić należy także sieć burzową w tej okolicy. Do obowiązków braniewskich wodociągów należy poprawa w tej dziedzinie.

Pozostałe