Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Oddali krew w Dzień Weterana

  • 7.06.2017, 17:00 (aktualizacja 04.08.2017 16:23)
  • st. chor. Sebastian Jaszak, prezes Wojskowego Klubu HDK PCK przy 9BBKPanc.
Oddali krew w Dzień Weterana Klub HDK PCK przy 9BBKPanc.
W 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej przeprowadzono akcję poboru krwi, wspierającą Dzień Weterana pod hasłem kampanii ogólnopolskiej: „W boju i w potrzebie krwi nie szczędząc”.

W akcji uczestniczyło 32 krwiodawców — żołnierzy i pracowników 9BBKPanc. oraz młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych. Na potrzeby krwiodawstw i krwiolecznictwa pozyskano 14 litrów 400 ml krwi. Wszyscy krwiodawcy otrzymywali certyfikat kampanii i okolicznościowa pieczątkę w legitymacji HDK: 29 maja – Dzień Weterana SZACUNEK I WSPARCIE.

Akcja była dedykowana wszystkim żołnierzom, funkcjonariuszom służb mundurowych, którzy uczestniczyli, uczestniczą lub będą uczestniczyć w działaniach poza granicami państwa, za wysiłek i trud misji. W szczególności tym, którzy zapłacili najwyższą cenę w misjach ONZ, UE czy NATO, którzy w sprawie pokoju oddali własne życie.

Poprzez tę kampanię pragniemy wpłynąć na świadomość Polaków o potrzebie szacunku dla poległych oraz wsparciu szczególnie dla rannych i poszkodowanych weteranów.
 
Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa to polskie święto obchodzone od 2012 r. w dniu 29 maja, ustanowione przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w 2011 roku. Obchody Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa połączone są z obchodami odbywającego się w tym samym dniu Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ.

 

 

st. chor. Sebastian Jaszak, prezes Wojskowego Klubu HDK PCK przy 9BBKPanc.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe