Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Stoją na straży granic i strzegą porządku

  • 1.06.2017, 14:30
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Stoją na straży granic i strzegą porządku Starostwo Powiatowe w Braniewie
Straż Graniczna pełni służbę nie tylko na przejściach granicznych, strzeże nie tylko pasa granicznego, ale czuwa również nad bezpieczeństwem mieszkańców całego powiatu braniewskiego.

Podczas obchodów 26. rocznicy powołania Straży Granicznej podkreślali to samorządowcy Powiatu Braniewskiego: starosta braniewski Leszek Dziąg i przewodniczący Rady Powiatu Braniewskiego Leszek Kłębucki.

— Dziękuję funkcjonariuszom SG za otwartość na współpracę, formacja ta pełni szczególną rolę, jeśli chodzi o poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu braniewskiego. Życzę wszystkim wielu sukcesów i kolejnych udanych jubileuszy — powiedział starosta braniewski Leszek Dziąg.

— Wasza służba jest ciężka i odpowiedzialna, dlatego doceniamy Wasz wysiłek i trud i życzymy jak najspokojniejszych dni — dodaje przewodniczący RP Leszek Kłębucki.

Uroczystości z okazji Święta Straży Granicznej odbyły się z udziałem komendantów Placówek SG w Grzechotkach i Braniewie, ich zastępców oraz funkcjonariuszy i pracowników. Rozpoczęto je mszą św., odprawioną w braniewskiej bazylice. Po niej, w Braniewskim Centrum Kultury, wręczono wyróżnienia i awanse funkcjonariuszom i pracownikom.

Podczas akademii komendant placówki w Grzechotkach, ppłk SG Tomasz Chwietkiewicz, mówił o znaczeniu straży granicznej w systemie bezpieczeństwa narodowego, o wyzwaniach stawianych funkcjonariuszom w obliczu gwałtownych zmian geopolitycznych na świecie, a także o znaczeniu ochrony granic.

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe