Niedziela, 16.06.2019

Apaszka - modny dodatek do stylizacji

  • 27.06.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Apaszka - modny dodatek do stylizacji
Niektórym kojarzy się ze starszymi paniami, innym z paryskim szykiem. Prawda jest taka, że apaszka może stanowić ekstrawagancki dodatek do stylizacji i ożywić sukienkę czy bluzkę. Można ją dowolnie związywać i łączyć - wybór zależy wyłącznie od gustu i fantazji noszącego. W ostatnich czasach odzież i akcesoria mogą być także nośnikiem informacji - na przykład o marce - i stanowić świetną reklamę firmy, która z pewnością spełni swoje zadanie dzięki praktyczności.

Czym właściwie jest apaszka?

Apaszka zazwyczaj ma formę kwadratu. Można ją dowolnie składać i zawiązać -tak, aby była dodatkiem lub chroniła szyję przed owianiem. Nazwa wzięła się z elementu stroju, jaki nosił apasz - czyli chuligan. Noszona na twarzy, miała zasłaniać wizerunek danej osoby przed rozpoznaniem.

Od XX wieku wkroczyła w świat damskiej mody jako dodatek do odzieży sportowej. Następnie stała się modnym dodatkiem do eleganckich sukienek. Apaszki kojarzą się z szykiem - piękny błyszczący materiał, hipnotyzujący kolor, fantazyjne wiązanie - mogą wyrażać osobowość noszącego. Oczywiście mężczyźni także noszą szale i chusty, ale zazwyczaj wybierają bardziej stonowane kolory i patrzą przede wszystkim na rodzaj materiału i grubość akcesorium.

Dzisiaj często jest wykorzystywana w odzieży reklamowej - nadrukowuje się nazwę marki na tym modnym akcesorium. Większe chusty czy szaliki również mogą odgrywać taką rolę - a wszystko zależy jedynie od wizji klienta. 

Różne wykorzystania apaszek - jak wybrać odpowiednią?

Przede wszystkim apaszka służy jako:

•       modny dodatek do stroju,

•       ochrona szyi przed zimnem i wiatrem,

•       osłonięcie dekoltu lub szyi,

•       element odzieży reklamowej.

Każda kobieta z pewnością odnajdzie niejedną w domu - czy to z ekskluzywnego jedwabiu, czy z miękkiej bawełny. W ostatnim czasie niezwykle modne stały się szerokie chusty o różnorodnych wzorach lub te bogato zdobione. 

Czasami kobiety używają apaszek, by zakryć dekolt lub zamaskować szyję - i w tym aspekcie apaszka sprawdza się doskonale. Warto wówczas sugerować się delikatnością materiału i jego fakturą. Noszenie apaszki nie powinno przecież powodować dyskomfortu, lecz być przyjemne.

Nowe rodzaje reklamy

Reklama próbuje różnych sposobów - znane są przecież reklamy ambientowe w kształcie ławek parkowych, reprezentujące markę produkującą cienkie łamane wafelki. Ważne jest, aby inwestować w nowe sposoby rozpowszechniania produktów. Ulotki, jak mówi sama nazwa, są jednorazowe i nietrwałe, zazwyczaj po przeczytaniu lub lądują w koszu. 

Warto też zastanowić się nad specjalnym rodzajem reklamy, jakim jest odzież reklamowa. Apaszka może nieść za sobą reklamę danej marki - i to w nienachalny sposób. Wykonana z dobrego materiału z charakterystycznym logo będzie modnym dodatkiem. W tym sezonie przecież królują wielkie napisy na ubiorze, więc zgodnie z nowymi trendami duże napisy mogą być szczególnie interesujące. Zimową porą warto zainwestować w szale i apaszki z grubszych materiałów - na przykład z ciepłego polaru. Klient może dopasować się w każdą porę roku, wybierając grubość i fason zamawianego akcesorium, tak aby mieć pewność, że taka chusta będzie noszona całym rokiem.

Zakup apaszek czy szali, które będą reklamowały markę, jest gwarancją dłuższego użytkowania produktu. Trudniej jest przecież wyrzucić odzież niż kawałek papieru - a do tego odzież użytkową, spełniającą praktyczną funkcję. Aby odnieść na tym polu sukces, warto wybrać neutralny kolor - biały, czarny lub szary - wówczas istnieje większe prawdopodobieństwo co do długiego i częstego użytkowania produktu. Jedno jest pewne - ogranicza nas w tym jedynie wyobraźnia!

Ślęza

Grupa Tipmedia
Podziel się: