Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Różne rodzaje biokominków - jak dopasować ten najlepszy?

Ekologiczne trendy modowe sprawiają, że coraz częstszym rozwiązaniem grzewczym w wielu domach jest instalowanie biokominków. Ich moc cieplna jest porównywalna z normalnymi rozwiązaniami, ale pozytywny wpływ na ekologię o wiele większy. Nowoczesne biokominki występują w różnych typach, modelach, wielkościach i cechują się zróżnicowanymi parametrami.
  • 26.09.2019 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Różne rodzaje biokominków - jak dopasować ten najlepszy?

Pierwszy krok - typ kominka

Tych jest naprawdę sporo od wolnostojących, przez przygotowane do zabudowy i wiszące oraz biokominki i biopalniki, które można ustawić nawet na stole lub nocnej szafce. Wybór typu pasującego do wymagań klienta to absolutna podstawa, bez której nie da się dobrać kolejnych parametrów.

Drugi krok - palniki w biokominku

Tutaj decyzja jest prosta: im więcej palników, tym więcej ciepła wydzielanego przez biokominek. Sprawdzając różne typy kominków na przykład tutaj: https://www.komineo.pl/ lub wgłębiając się w techniczne szczegóły upatrzonych wcześniej modeli można łatwo zauważyć widoczną różnicę w ogrzewaniu. To nie wielkość, długość, wysokość urządzenia kominkowego decyduje o mocy grzewczej, lecz liczba palników, które dostarczają energię cieplną do pomieszczenia.

Krok trzeci - biokominek i paliwa

Bezwarunkowo należy pamiętać, że biokominki można uzupełniać wyłącznie specjalnie przeznaczonym do tego biopaliwem, najlepiej dedykowanym konkretnemu modelowi kominka. Wykorzystanie innego paliwa, w tym przede wszystkim nafty albo benzyny jest ogromnie niebezpiecznie i grozi nie tylko awarią biokominka, ale nawet jego całkowitym uszkodzeniem. Spalanie takich paliw jest również niebezpieczne dla zdrowia i życia!

A może kominek elektryczny?

Dla osób szukających jeszcze innych rozwiązań grzewczych, ale starających się wybierać tylko te ekologiczne, rozwiązaniem może być też wybór kominka elektrycznego. Jest bezpieczny, funkcjonalny, łatwy w montażu i dzięki swoim właściwościom można go zainstalować w każdym pomieszczeniu, domu i mieszkaniu. Tak samo jak biokominki, elektryczne modele nie potrzebują systemu kominowego i ciągów wentylacyjnych.

--- Artykuł sponsorowany ---