Niedziela, 16.06.2019

Paul Kalkbrenner – trzy koncerty w Polsce

  • 20.12.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Paul Kalkbrenner – trzy koncerty w Polsce
Jeden z najbardziej znanych wykonawców muzyki elektronicznej wydał kolejny album i rusza w trasę koncertową promującą najnowsze wydawnictwo. Paul Kalkbrenner w ramach swojego europejskiego tournée aż trzykrotnie odwiedzi nasz kraj. Na koncertach we Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu będziemy mogli na żywo posłuchać najnowszego materiału pochodzącego z albumu Parts of Life. To pozycja obowiązkowa dla każdego technomaniaka!

Parts of… Polska częścią trasy koncertowej Kalkbrennera
 

Trasa koncertowa promująca album Parts of Life w 2019 roku obejmuje ponad 30 przystanków w największych europejskich miastach. Artysta najczęściej pojawiać się będzie w Niemczech. Zagra tam aż 9 koncertów. Paul Kalkbrenner pojawi się także trzykrotnie we Francji, a na taką samą ilość występów będą mogli liczyć polscy fani muzyka. Niemiecki wykonawca specjalizujący się w szeroko pojętym technie odwiedzi nasz kraj na przełomie stycznia i lutego. W przedostatni dzień pierwszego miesiąca 2019 roku Kalkbrenner wystąpi we wrocławskim Centrum Koncertowym A2. Dwa dni później legenda światowej sceny muzyki elektronicznej zagra w Krakowie, a jego pobyt w Polsce zakończy koncert w poznańskiej hali MTP, który zaplanowano na drugi dzień lutego. Wejściówki na te wydarzenia można nabyć, wchodząc w link https://www.alebilet.pl/bilety/paul_kalkbrenner.
 

Rozliczenie się z przeszłością
 

Ósmy legalny album Paula Kalkbrennera ujrzał światło dzienne w 2018 roku. Równo dekadę po premierze albumu Berlin Calling, który pokrył się podwójną platyną. Czas w tym wypadku nie jest przypadkowy. Najnowsze wydawnictwo to rozprawienie się Paula z minionych dziesięciu lat. Artysta z pewnością będzie je mile wspominał, ponieważ wielokrotnie w tym okresie meldował się na szczytach list przebojów, a rzesza jego fanów z roku na rok się powiększa. Parts of Life to osobisty materiał, dostarczony do odbiorców w najczystszej formie. Dosłownie. Każdy numer na płycie nosi tytuł pliku roboczego. Ciekawostką jest fakt, że okładkę do albumu namalował wuj Kalkbrennera.
 

Głęboko zakorzeniony artysta
 

Wcześniej wspomniany wuj, który stworzył okładkę do najnowszego wydawnictwa niemieckiego muzyka, nie jest jedyną artystyczną duszą w rodzinie Paula Kalkbrennera. Można powiedzieć, że świętujący w przyszłym roku 20-lecie działalności muzycznej Kalkbrenner od urodzenia był skazany na tworzenie. Przyszedł na świat w 1977 roku w Lipsku jako syn dziennikarzy. Paul jest wnukiem malarza Fritza Eisela, a jego młodszy brat również zakochał się w technie i aktywnie działa w środowisku muzycznym. Niemiec od 2001 roku nagrał 11 albumów studyjnych, wydając w tym czasie kilkadziesiąt singli i EP-ek. Paulowi Kalkbrennerowi poświęcono także film dokumentalny z 2010 roku.

Wrocław, Kraków i Poznań to nie pierwsze polskie przystanki na trasie promującej najnowszy album Niemca. Wcześniej, bo w sierpniu bieżącego roku Paul Kalkbrenner, kilka dni po premierze płyty Parts of Life, zaprezentował świeży materiał przed warszawską publicznością. Koncert został bardzo dobrze przyjęty. Zarówno przez fanów, jak i przez samego artystę, który bardzo chętnie przyjeżdża do Polski.
 

Grupa Tipmedia
Podziel się: