Niedziela, 16.06.2019

Zalety domu inteligentnego

  • 17.12.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Zalety domu inteligentnego
W skrócie można powiedzieć, że dom inteligentny, to centralny system sterowania różnymi domowymi urządzeniami. Każdy moduł instalacji odpowiada za inny element w domu. Finalnie wszystkie pojedyncze systemy tworzą całość. Taka instalacja pozwala na automatyczną kontrolę, bez konieczności każdorazowej ingerencji domowników.

Istota domu inteligentnego

Dom inteligentny zapewnia wysoki poziom energooszczędności eksploatacji budynku. Dzięki systemowi, można ustalić optymalne zużycie energii. Poza tym, tego rodzaju instalacje są przyjazne dla środowiska i posiadają szereg ekologicznych rozwiązań. Zwiększona popularność inteligentnych rozwiązań wiąże się z dyrektywą Unii Europejskiej, która zobowiązuje kraje członkowskie do wprowadzenie w nowych budynkach i wszystkich nowych projektach domów, rozwiązań inteligentnych. Zastosowanie takiego systemu zmniejsza znacznie emisję spalin i pyłów oraz koszty użytkowania instalacji grzewczych i urządzeń AGD. Firmą, która proponuje szereg rozwiązań inteligentnych jest: sukcesgroup.pl. Przedsiębiorstwo proponuje m.in.: napędy rurowe, zestawy do nawadniania, centralne sterowanie i napędy do zasłon.

Elementy składowe inteligentnego domu

Rozwiązania inteligentne można wdrożyć w różnego typu instalacjach domowych. Jednym z najpopularniejszych systemów wybieranych przez użytkowników jest oświetlenie. Poza tym moduły automatycznego sterowania mogą dotyczyć również: klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania, alarmów, kina domowego, systemu zraszaczy ogrodowych czy zasłon i żaluzji. Urządzenia można ustawiać według pory dnia i nocy. Dzięki temu tworzymy optymalny rytm dobowy pracy różnych mechanizmów. Sterowanie systemami jest automatyczne, więc nie angażuje domowników.

Rodzaje systemów inteligentnych

Systemy inteligentne są znane od wielu lat. Ich rosnąca popularność powoduje, że producenci cały czas starają się je udoskonalać. Pierwszym systemem był BMS, obecnie korzysta się z IBMS, cały czas trwają prace nad – IIBMS.

Grupa Tipmedia
Podziel się: