Niedziela, 16.06.2019

Inwestycja w nieruchomości komercyjne

  • 12.12.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Inwestycja w nieruchomości komercyjne
Wiele osób zastanawia się w co najlepiej zainwestować swój majątek. Jedną z opcji jest inwestycja w nieruchomości komercyjne. Specjaliści z tej dziedziny uważają, że może to być bardzo dochodowe przedsięwzięcie.

Czym są nieruchomości komercyjne

Takimi nieruchomościami nazywane są te, które w swoim założeniu nie będą służyły zamieszkaniu.  Przeznaczone zostaną na powierzchnie biurowe, handlowe, czy usługowe. Dodatkowo w tej kategorii znajdą się również hale lub magazyny. Będą się one mieściły nie tylko w centrach miast, ale również na ich obrzeżach. Różna będzie także ich wielkość. Mowa tu o lokalu znajdującym się w budynku lub całym obiekcie przeznaczonym pod stworzenie punktów usługowych.

Odpowiednia nieruchomość a zysk

Jak każda inwestycja tak i ta związana z nieruchomościami komercyjnymi powinna zostać przemyślana i odpowiednio zaplanowana. Plan działania i założenia celów będą odgrywały bardzo istotną rolę przy prowadzeniu całego procesu. Kolejną ważną kwestią jest wybór lokalizacji. Tu największe znaczenie będzie miał fakt na co dana powierzchnia ma zostać wykorzystana. Lokale handlowe, czy usługowe powinny znajdować się w centrach miast lub ich bliskiej okolicy. Jeżeli decydujemy się na zakup terenów lub hal przeznaczonych na magazyny, sortownie, czy zakłady produkcyjne to lepiej wybierać tereny na obrzeżach miast.

Rynek pierwotny, czy wtórny?

Po stworzeniu planu działania oraz wyborze lokalizacji pozostaje jeszcze kwestia rynku zakupu. Do dyspozycji są dwie opcje: rynek pierwotny i wtórny. Pierwszy to nowe budynki, sprzedawane najczęściej przez dewelopera. Tutaj należy wziąć pod uwagę przygotowanie powierzchni pod działalność. Ta kwestia będzie podobna przy zakupie z rynku wtórnego. Jednak jej plusem jest najczęściej to, że lokal posiada już najemcę. Dzięki temu nie trzeba szukać nowego, zmienia się tylko właściciel nieruchomości. Należy jednak wziąć pod uwagę stan techniczny budynku. Jeżeli powierzchnia, w którą chce się zainwestować wymaga remontu, to należy przeliczyć jego koszta.

Inwestycja w nieruchomości komercyjne

Lokowanie pieniędzy w nieruchomości komercyjne potrafi przynieść duże zyski. Nie każdy jednak wie jak się do tego zabrać. Kwestia wyboru odpowiedniej powierzchni, jej lokalizacja, stan techniczny, a także cała dokumentacja związana z przejęciem może być dość zawiła. Warto poprosić o pomoc specjalistów. Jeżeli zastanawiasz się nad taką formą inwestycji w nieruchomości komercyjne to zobacz na tej stronie wszystkie kwestie. Doświadczeni specjaliści rozwieją większość wątpliwości i pomogą w podjęciu jak najkorzystniejszej decyzji.

Grupa Tipmedia
Podziel się: