Niedziela, 16.06.2019

Czy przesyłki zagraniczne z Braniewa muszą dużo kosztować?

  • 12.08.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Czy przesyłki zagraniczne z Braniewa muszą dużo kosztować?
Czasem zdarzy się sytuacja, że potrzebujemy wysłać paczkę do kogoś zza granicy. Wielu z nas uważa, że nawet jeśli paczka ma nieduże wymiary i waży zaledwie kilka kilogramów, taka wysyłka będzie kosztować fortunę. Wyobrażamy sobie całą masę formalności z tym związanych, co sprawia, że całkowicie rezygnujemy z przesłania paczki. To mylne przeświadczenie może wynikać z faktu, że do niedawna nadawanie paczek międzynarodowych rzeczywiście wiązało się z wydaniem kilkuset złotych. Dzisiaj jednak sytuacja wygląda o wiele lepiej – szczególnie w sytuacji, gdy korzystamy z usług cenionego i sprawdzonego dostawcy. Sprawdźmy, czy przesyłki zagraniczne rzeczywiście muszą być kosztowne i… ile za nie zapłacimy!

Dokąd można wysyłać paczki?

Przez fakt, że granice Europy są otwarte,  paczkę można z łatwością wysłać na terenie całego Starego Kontynentu – i to nie tylko w Unii Europejskiej, ale także poza jej granicami. Rzecz jasna często wysyłając paczkę gdzieś blisko albo do kraju członkowskiego UE, koszt jej nadania będzie całkiem nieduży. Można powiedzieć, że na nadanie takiej paczki stać przeciętnego Kowalskiego. Wysyłanie tanich paczek możliwe jest także wówczas, kiedy chcemy, by trafiły poza granice naszego kontynentu! Jest to bardzo wygodne, ale co się dziwić -  mamy XXI wiek – powinniśmy mieć niemal nieograniczone możliwości w zakresie wysyłania paczek, dlatego warto skorzystać z usług firmy, która jest w stanie nam to zapewnić, takiej jak Aplaczki.pl.

Ile to kosztuje?

Niektórzy czytający ten artykuł mogą być zaskoczeni tym, jak tanie są przesyłki międzynarodowe. Ich koszt jest oczywiście trochę większy niż wysłanie paczki z Braniewa do wybranego miasta w Polsce. Nie jest to jednak tak duży koszt, jak mogłoby się wydawać. Zwykle nie przekroczy on kosztu kilkudziesięciu złotych. Sprawdziliśmy to na przykładzie jednej z firm, która zajmuje się pośrednictwem w usługach kurierskich. Alpaczki.pl, bo o tej firmie mowa, współpracuje z wieloma kurierami, co pozwala klientowi  na wybór ceny, która będzie mu odpowiadać w stu procentach.

Czy wysyłki paczek za granicę są drogie? Sprawdziliśmy to na przykładzie paczki o wadze 3 kg i standardowych wymiarach 50x30x30 cm. Korzystając z usług Alpaczek, taką paczkę wyślemy do innego miasta w Polsce za nieco ponad 11 zł i dotrze ona do adresata w zaledwie 1 dzień. Jak jest z zagranicą? W przypadku wysyłki paczki do Niemiec, kwota ta wynosi zaledwie około 32 zł i dotrze do odbiorcy po 2 dniach. Idąc nieco dalej i chcąc wysłać paczkę do Wielkiej Brytanii, trzeba wydać  około 44 zł. Oczywiście im dalej, tym drożej – kilkaset złotych zapłacisz jednak w sytuacji, gdy odległość ta jest naprawdę duża albo dany kierunek nie jest najpopularniejszy. Co ciekawe – poza standardowymi kopertami i paczkami, możliwe jest również wysyłanie palet, opon, a nawet przesyłek jeszcze bardziej niestandardowych.

Co równie ważne, samo nadanie paczki nie stanowi żadnego problemu – można zrobić to za pomocą specjalnego formularza internetowego w zaledwie kilka minut!

Czy warto?

Oczywiście – koszt wysyłki paczki za granicę jest  niski, mamy możliwość wyboru kuriera i tym samym najbardziej odpowiadającej nam ceny oraz warunków współpracy. Otwartość granic sprawia, że przesyłki docierają bardzo szybko – zwykle do 3 dni roboczych!

Grupa Tipmedia
Podziel się: