Niedziela, 16.06.2019

6 ponadczasowych dodatków do kuchni

  • 22.11.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
6 ponadczasowych dodatków do kuchni
Kuchnia jako serce każdego polskiego domu powinna być szczególnie przemyślanym projektem. Jej aranżacja jest istotna zarówno ze względów funkcjonalnych, jak i estetycznych. W przemianie naszego ulubionego pomieszczenia pomóc nam może 6 ponadczasowych dodatków do kuchni, które zmienią ją w elegancką przestrzeń, jednocześnie zachowując jej funkcję użytkową.

Porcelanowa zastawa

Kiedy mówimy o ponadczasowych dodatkach do kuchni, na pierwszym miejscu powinny pojawić się naczynia z porcelany. Ich klasyczny i elegancki wygląd sprawia, że będą prezentowały się wyjątkowo na każdym stole. Można wybierać między wzorami, kolorami i wielkościami, jednocześnie zachowując szyk i elegancję. Na szczególną uwagę zasługują porcelanowe kubki do herbaty, które mają wartość zarówno dekoracyjną, jak i sentymentalną. Ciepłe napoje lepiej smakują, gdy się je pije z jakościowych naczyń.

Puszki na kawę i herbatę

Warto zadbać również o przechowywanie ziaren i liści. Od tego, w czym trzymamy nasze ulubione trunki, zależeć będzie ich aromat i smak. Puszki będą najlepszym wyborem, ponieważ nie przepuszczają zapachów i wilgoci, przez co wszystkie walory zatrzymują się w środku.

Z kawy i herbaty korzystamy najczęściej, dlaczego więc nie postawić ich w reprezentacyjnym miejscu na blacie? Do tego celu mogą nam posłużyć dekoracyjne puszki z napisami #coffee i #tea, które w sklepach możemy dostać w każdym rozmiarze i kolorze.

Pojemniki na żywność

Prawdziwym hitem na Instagramie są zdjęcia perfekcyjnie zorganizowanych półek z żywnością. Modne stało się trzymanie suchych półproduktów w szklanych przezroczystych pojemnikach w widocznym miejscu. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, ale ma swoje przyczyny w ekologicznym stylu życia, ponieważ zmniejsza zużycie jednorazowych torebek.

Pojemniki te, z racji ich ekologicznej funkcji są również ponadczasowe, ponieważ ich trwałość pozwala na długoletnie użytkowanie w nienaruszalnej formie.

Koszyczki na owoce i warzywa

Eleganckim, a przez to uniwersalnym przyborem niezbędnym w każdej kuchni są eklektyczne lub rustykalne kosze na warzywa i owoce. Doskonałym pomysłem będzie wykonanie ich samodzielnie z naturalnych tworzyw. Jeśli jednak nie masz artystycznej duszy, przeszukaj sklepowe półki, a na pewno znajdziesz taką formę, która doskonale wpasuje się w wystrój twojej kuchni. Później wystarczy już tylko niedbale albo kolorystycznie rozłożyć rośliny, a samodzielnie wykonany obrazek martwej natury będzie zdobił stół w twojej kuchni.

Formy do pieczenia

Dom pachnący świeżym ciastem to coś, co wprowadza w nostalgiczny nastrój chyba każdego. Dlatego w twojej kuchni nie powinno zabraknąć ceramicznych bądź porcelanowych form na ciasta w fantazyjnych wzorach. Babeczki czekoladowe w formie serduszka cieszą jeszcze bardziej niż ich klasyczna wersja. Na rynku istnieje szeroki wybór form i kolorów, które nadadzą każdemu twojemu wypiekowi ponadczasowej elegancji.

Wybierając ponadczasowe dodatki do twojej kuchni, kieruj się wystrojem wnętrza oraz użytecznością sprzętów. Czasem warto wyjść poza schemat i z formy na ciasto zrobić eklektyczny pojemnik na owoce a starego kubka lub garnka bez ucha doniczkę na zioła i przyprawy.

Grupa Tipmedia
Podziel się: