Niedziela, 16.06.2019

Jak złodzieje napadają na kampery?

  • 23.10.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Jak złodzieje napadają na kampery?
Miłośnicy samochodów kempingowych powinni mieć na uwadze, że caravaning ma nie tylko jasne, lecz również ciemne strony. Nie daj się okraść i dowiedz się, jak złodzieje napadają na kampery.

Doświadczeni kamperowicze doskonale wiedzą, jak chronić się przed bandytami. Niestety często tej wiedzy nie mają osoby początkujące, za co niejednokrotnie muszą słono zapłacić. Dodatkowo trzeba przy tym pamiętać, że złodzieje są bezwzględni i nie cofną się przed niczym żeby dostać to, czego chcą. Właśnie z tego względu już na długo przed wyjazdem należy zastanowić się, jak uchronić się przed atakiem złodziei oraz, jak zabezpieczyć samochód kempingowy przed włamaniem.

Samochody kempingowe – jakie sposoby na nie mają złodzieje?

Metoda „na koło”

Nie wszyscy wiedzą, że złodzieje i bandyci obserwują swoje ofiary na długo przed tym, zanim zdecydują się na napad. Jedno z najpopularniejszych działań złodziei, to napad na tak zwane „koło”. Bandyci przebijają oponę i jadąc za nami czekają, aż się zatrzymamy. Kiedy niczego nieświadomi podróżnicy wysiadają z samochodu kempingowego, złodzieje gwałtownie przystępują do akcji rabunkowej.

Fałszywa kontrola celników

Jadąc autostradą można natknąć się na osoby, które podszywają się pod celników. Mniej czujni miłośnicy caravaningu nie orientują się, że upozorowana kontrola celna to tak naprawdę skuteczny atak sprytnych złodziei. W ten sposób można stracić pieniądze, biżuterię, paszporty i inne dokumenty, a także wiele cennych rzeczy, które bandyci po prostu sobie przywłaszczają.

Napady nocą

Bardziej cierpliwi oszuści decydują się na napad pod osłoną nocy. Najczęściej obserwują swoje ofiary przez cały dzień, aby wyczuć moment, w którym czujność podróżników zostanie uśpiona. Po zmroku bandyci atakują paralizatorami, bądź wpuszczają do wnętrza samochodu kempingowego gaz usypiający. Niestety zdarzają się także przypadki, że złodzieje bez zawahania posuwają się do czynu, jakim jest bezwzględne morderstwo niewinnych ludzi.

Jak zminimalizować skutki nieprzyjemnych zdarzeń?

Abyśmy mogli poczuć się bezpiecznie, warto zainwestować w blokady antykradzieżowe do samochodów kempingowych. Dodatkowym atutem będą także ukryte sejfy, a także czujniki dymu i gazu. Jednak warto zaznaczyć, że nie bez znaczenia pozostaje także sprawdzona polisa ubezpieczeniowa, na przykład taka jak ta, którą znajdziemy pod adresem https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/

Grupa Tipmedia
Podziel się: