Niedziela, 16.06.2019

Niewidzialna wycieraczka i preparat do szyb samochodowych przeciw parowaniu – czas przygotować auto na jesień

  • 07.09.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Niewidzialna wycieraczka i preparat do szyb samochodowych przeciw parowaniu…
Jesień to dla wszystkich zmotoryzowanych szczególny czas. Czas, w którym musimy częściej jeździć na myjnię oraz odkurzać nasze auto. Choć tego nie unikniemy, możemy w inny sposób ułatwić sobie jesienne podróże. Dowiedz się, czym jest niewidzialna wycieraczka oraz jak działa preparat do szyb samochodowych przeciw parowaniu.

Jesień – najgorszy okres dla kierowców

Wraz z końcem wakacji uczniowie wracają do szkół, zaś dorośli do pracy. I nie chodzi tu nam o pracę zawodową, ale raczej o porządki „domowe”. We wrześniu należy przygotować swoje auto na nadchodzącą jesień i zimę, bowiem później może być za późno. Ostatnie powakacyjne przeglądy oraz naprawy lepiej wykonać przed nadejściem deszczu i śniegu. Warto zadbać nie tylko o elementy mechaniczne, ale i użytkowe. Dobre wycieraczki są skarbem, gdy dopadnie nas jesienna ulewa, z kolei nic nie irytuje bardziej niż zaparowane szyby. Na szczęście z jednym i drugim możemy sobie dość łatwo poradzić.

Ukryty pomocnik, czyli niewidzialna wycieraczka

Jeżeli ktoś mówi, że niewidzialni przyjaciele nie istnieją, z pewnością nie miał nigdy styczności z niewidzialną wycieraczką. To prawdziwy skarb dla każdego kierowcy, który pokonuje w ciągu roku dziesiątki tysięcy kilometrów. Zasada działania zwykłej wycieraczki jest prosta i nie trzeba jej nikomu tłumaczyć. A jak działa niewidzialna wycieraczka, którą oferuje sklep AutoChemia.pl? Niezależnie od tego, na jaki produkt się zdecydujemy, każda niewidzialna wycieraczka ma podobne właściwości. Najczęściej stosuje się ją na szybie przedniej oraz bocznych, ponieważ w tych miejscach najbardziej docenimy jej właściwości. Niewidzialna wycieraczka „odpycha” krople deszczu czy śniegu, wyraźnie poprawiając widoczność w trakcie jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych. Dzięki niej jazda jest wyraźnie bezpieczniejsza, zaś my oszczędzamy nasze klasyczne wycieraczki, dzięki czemu dłużej nam posłużą.

Parowanie szyb w aucie - jak się z nim uporać?

Drugim problemem, z jakim trzeba się mierzyć jesienią i zimą jest parowanie szyb w aucie. Można sobie poradzić z nim uruchamiając klimatyzację lub kupując specjalny środek przeciw parowaniu szyb. Jeżeli nie masz w swoim aucie klimy zobacz na tej stronie, czym możesz powstrzymać parowanie szyb w aucie. Preparaty antyroszeniowe zapobiegają osadzaniu się wilgoci na szybie, dzięki czemu problem z ograniczoną widocznością przestaje dla nas istnieć. Na parowanie szyb w aucie jest jeszcze jeden skuteczny sposób. Pochłaniacz wilgoci to małe, ale bardzo wydajne urządzenie, z którego można wielokrotnie korzystać. Wystarczy je osuszyć i ponownie umieścić w samochodzie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: