Niedziela, 16.06.2019

Praktyczne agregaty FOGO i ich rodzaje

  • 21.08.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Praktyczne agregaty FOGO i ich rodzaje
Agregaty prądotwórcze możemy podzielić ze względu na liczne kategorie. Począwszy od przeznaczenia poprzez rodzaj silnika, a kończąc na typie i odmianie obudowy. Poznaj agregaty FOGO i ich szerokie zastosowanie.

Agregaty FOGO i ich rodzaje

Najbardziej podstawowy podział agregatów dotyczy dwóch kategorii. Pierwsza to produkty przenośne, druga stacjonarne. W zależności od potrzeb wybieramy odpowiedni model, przy czym zasada jest tutaj bardzo prosta. Chcąc korzystać z agregatu w wielu miejscach i jedynie doraźnie decydujemy się na model przenośny. Jeżeli zaś ma on służyć jako jedyne źródło zasilania zdecydowanie lepszym wyborem będzie produkt stacjonarny również ze względu na zdecydowanie wyższe parametry. Agregaty dzielą się również na te z silnikiem benzynowym i diesla. W obydwu wersjach znajdziemy modele w obudowie lub na ramie. W przypadku agregatów z silnikiem diesla możemy także znaleźć produkty przenośne. W ofercie znajdziemy także innowacyjne modele wyróżniające się wyjątkowo cichą pracą oraz zabudową kontenerową. Specjalne modele stworzone zostały z myślą o rolnikach i uzupełniono je o możliwość pracy bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Wybierz przenośny agregat FOGO

Przy wyborze odpowiedniego agregatu przenośnego powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego moc. Należy bowiem pamiętać, że urządzenie to zużywa znaczną ilość mocy na rozruch. W praktyce przedstawia się to w taki sposób, że nie należy przekraczać 80% parametrów urządzenia. Specjaliści zalecają nawet wybór agregatów o mocy większej o 30% od oczekiwanej. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na fakt, że agregaty FOGO to nie tylko klasyczne modele przenośne czy stacjonarne. W ofercie znajdziemy także niewielkie produkty ręczne wyposażone w chłodzenie wewnętrzne. Wbrew pozorom te niewielkie agregaty mogą służyć także jako stałe źródło zasilania na przykład w domu.

Zadbaj o bezpieczeństwo użytkowania

Przy wyborze odpowiedniego modelu powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na ilość godzin, jaką może przepracować dany produkt, gdyż jest to podstawa do określenia czasu gwarancji. Może się bowiem zdarzyć, że urządzenie będzie tak intensywnie użytkowane, że skończy się ona zdecydowanie wcześniej. Na rynku dostępne są także produkty bez tego limitu lub o wydłużonym czasie gwarancji. Jeżeli decydujemy się na zakup produktu stacjonarnego, warto sprawdzić, czy spełnia on normy w zakresie emisji spalin. Jedynym wyjątkiem od tej zasady jest sytuacja, w której urządzenie zamontowane na stałe służy jedynie jako awaryjne źródło zasilania. W pozostałych przypadkach ten ważny certyfikat pozwoli bowiem zadbać o środowisko co jest niezwykle istotne w przypadku ciągłej pracy agregatora.

Grupa Tipmedia
Podziel się: