Braniewskie starostwo dąży do przejęcia „nadzalewówki”

  • 02.05.2017, 18:45
  • info.elblag.pl
Braniewskie starostwo dąży do przejęcia „nadzalewówki” Wojciech Andrearczyk
Czy pociągi powrócą na trasę Kolei Nadzalewowej? Prywatni przewoźnicy są tym zainteresowani — informuje portal info.elblag.pl

Miasto Elbląg nadal nie zajęło stanowiska w sprawie przejęcia przez Powiat Braniewski nieczynnej linii Kolei Nadzalewowej — czytamy na portalu info.elblag.pl Zgodę na to wyraziły już wszystkie samorządy, przez które przebiega linia kolejowa.

Starostwo w Braniewie zamierza reaktywować ruch na tym malowniczym szlaku kolejowym m.in. poprzez uruchomienie kursów drezyn. Ostatnio pojawiła się również szansa na utworzenie sezonowych połączeń obsługiwanych przez szynobusy.

Przypomnijmy, że Powiat Braniewski od prawie roku prowadzi rozmowy z Polskimi Liniami Kolejowymi, nad nieodpłatnym przejęciem niemal całej trasy linii Kolei Nadzalewowej. Aby jednak do tego mogło dojść, Powiat Braniewski musi uzyskać od rad samorządowych pozostałych jednostek terytorialnych, przez tereny których przebiega przekazywany odcinek linii kolejowej nr 254, uchwał lub stanowisk wyrażających zgodę na jej przejęcie przez Starostwo Powiatowe w Braniewie.

Takie zgody jeszcze przed zeszłorocznymi wakacjami wyraziły Rada Miasta i Gminy Tolkmicko, Rada Gminy Braniewo, Rada Miejska w Braniewie, Rada Miasta i Gminy Frombork i Gmina Elbląg. We wrześniu ub. r. stosowną uchwałę podjęła Rada Powiatu Elbląskiego.

Do pełni szczęścia brakuje braniewskiemu starostwu tylko opinii ze strony miasta Elbląg. Niestety do tej pory elbląscy radni nie zajęli się tym tematem. Tymczasem sezon turystyczny rusza już za nieco ponad miesiąc.

Jak udało nam się dowiedzieć, do starosty braniewskiego Leszka Dziąga zgłosili się już pierwsi prywatni przewoźnicy zainteresowani uruchomieniem na linii sezonowego ruchu pociągów. Obok drezyn, kursy pociągów miałyby być skoordynowane z rejsami tramwajów wodnych, z Tolkmicka do Krynicy Morskiej, oraz z Fromborka do Piasków, co stanowiłyby kolejną atrakcję tego regionu. Planowany jest zintegrowany system transportowy łączący połączenia kolejowe, drogowe, wodne w jedną całość, ze wspólnym biletem na poszczególne przejazdy.

 

WIĘCEJ na portalu info.elblag.pl — Czy pociągi powrócą na trasę kolei nadzalewowej? Prywatni przewoźnicy są tym zainteresowani

 

 

 

 


 

 


 

 


 

 

info.elblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe