Czwartek, 17.10.2019

Pochował przed celnikami pieniądze i telefony

  • 03.04.2017, 13:00
  • podinsp. Ryszard Chudy, Dział Graniczny Izba Administracji Skarbowej
Pochował przed celnikami pieniądze i telefony IAS w Olsztynie
Rosjanin próbował przejechać przez przejście w Grzechotkach przewożąc niezgłoszone 73 tys. złotych oraz 6 telefonów komórkowych. Za brak zgłoszenia pieniędzy zapłacił mandat w wysokości 4 tys. złotych, zaś niezgłoszone telefony stracił.

Podróżny został poddany szczegółowej kontroli przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej oraz Straży Granicznej w ostatni piątek (31 marca). Najpierw mundurowi znaleźli w jego Ładzie 6 nowych, zapakowanych telefonów oraz 30 tys. złotych. Znajdowały się one w różnych miejscach samochodu oraz w bagażu podręcznym. W tej sytuacji przeszukano też ubranie Rosjanina i w kieszeniach spodni i kamizelki wykryto kolejne 43 tys. złotych.

Jako że telefony były nowe i w liczbie wskazującej na handlowy charakter wwozu, powinny zostać zgłoszone funkcjonariuszom celno-skarbowym. Mężczyzna tego nie zrobił, w związku z czym je stracił.

Natomiast w sprawie przewozu większej ilości gotówki przepisy mówią, iż każda osoba wjeżdżająca na teren Unii Europejskiej lub go opuszczająca, mająca przy sobie pieniądze w wysokości ponad 10 000 euro (bądź równowartość tej kwoty) ma obowiązek zgłoszenia tego faktu Służbie Celno-Skarbowej. Tego wymogu podróżny także nie dopełnił i za to zapłacił mandat.

 

podinsp. Ryszard Chudy, Dział Graniczny Izba Administracji Skarbowej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe