Okradły starsze małżeństwo, proponując pomoc

  • 03.04.2017, 10:00 (aktualizacja 03.04.2017, 10:08)
  • KPP w Braniewie
Okradły starsze małżeństwo, proponując pomoc pixabay.com
Starsze małżeństwo zgłosiło policjantom, że dwie młode kobiety ukradły ich oszczędności i biżuterię.

Do kradzieży doszło w czwartek (29 marca), w jednym z mieszkań na ulicy Hozjusza w Braniewie.

Obie sprawczynie czekały przed blokiem i pod pretekstem pomocy we wniesieniu zakupów najpierw zaczepiły a potem weszły do mieszkania starszego małżeństwa.

Tutaj — tłumacząc się nieznajomością polskiego pisma — poprosiły o pozostawienie wiadomości nieobecnej sąsiadce.

Wykorzystały w ten sposób empatię starszych państwa oraz uwiarygodniły swoją zmyśloną historię. W trakcie opowieści o przyczynie przyjazdu, jedna z kobiet zajmowała małżeństwo rozmową oraz pokazywała, co chce pozostawić sąsiadce, druga zaś splądrowała mieszkanie.

Obie po chwili podziękowały za pomoc i ślad po nich zaginął.

Wraz ze złodziejkami z mieszkania zginęły pieniądze i biżuteria.

Policjanci apelują, aby uprzedzić starsze osoby o oszustach i złodziejach wykorzystujących empatię i chęć niesienia pomocy innym ludziom. Szczególnie, gdy w przestępczej legendzie pojawia się krzywda najbliższego członka rodziny.

 

Poszukiwane oszustki

Jeżeli widzieliście 29 marca (czwartek) około godz. 12.00-13.00 w rejonie ulicy Hozjusza w Braniewie dwie kobiety w wieku około 25 lat, wzroście 160 cm, o ciemniejszej karnacji skóry, czarnych włosach — skontaktujcie się z policjantami, pod numerem telefonu 55 244 320 lub 55 244 232.

Jedna z kobiet ubrana była w jasną kurtkę, długości do biodra, niebieskie spodnie z dziurami z przodu. Na głowie miała jasną czapkę. Włosy czarne, do ramion. Była szczupłej budowy ciała.
Druga z kobiet była tęższa, miała długie włosy związane w kok. Miała na sobie brązową kurtkę do biodra i brązowe spodnie.

KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe