Robili porządki i... wrzucili pocisk do ogniska

  • 16.03.2017, 16:34 (aktualizacja 16.03.2017, 19:55)
  • KPP w Braniewie
Robili porządki i... wrzucili pocisk do ogniska Wojciech Andrearczyk
Podczas robienia porządków, przez nieuwagę, w ognisku znalazł się pocisk, który eksplodował. Kobieta z obrażeniami kończyn dolnych została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek (14 marca) na terenie gminy Pieniężno. Małżeństwo wraz z 34-letnią córką robiło porządki na podwórzu. Z uwagi, iż zebrała się spora ilość liści oraz pozostałości po zimie, postanowili rozpalić ognisko, nie zdając sobie sprawy co znajduje się wewnątrz.

Pod wpływem temperatury doszło do eksplozji. Stojąca najbliżej ogniska 34- kobieta doznała obrażeń kończyn dolnych. Z uwagi na  urazy została przewieziona do Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu.

Na miejscu zdarzenia wraz z funkcjonariuszami z Braniewa, pracowali antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz saperzy Patrolu Rozminowania 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. W obrębie ogniska zostały odnalezione odłamki, które świadczyły, iż mógł być to pocisk artyleryjski.
 
Zwróćmy uwagę podczas porządków co podnosimy z ziemi. Kryje ona w sobie  wiele  skarbów, w tym niestety niebezpiecznych pozostałości po wojnie. W wyniku korozji czy przebytego czasu, niektóre wyglądem nie wskazują, że to niewybuchy.
Ostrzegamy, iż nie wolno podnosić, odkopywać, przenosić, wrzucać do ogniska, ani do innych miejsc takich jak jeziora, rowy znalezionych niewybuchów. Należy mieć świadomość, że materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej jest całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne i niezależnie od tego kiedy został wyprodukowany zachowuje swoje właściwości wybuchowe.
 
 
 

 

KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe